Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
22 Jun - 24 Jun
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Зимові традиції Карпат: святкування Різдва та Нового року

Зимові Карпати ніби створені для туристів, подарують справжню чарівну казку напередодні Різдвяних та Новорічних свят. Густі ліси з ялинок, покриті мерехтливим на сонці снігом, таємничі вершини, що взимку часто оповиті морозним серпанком, кришталеві водоспади з крижаними фігурами, що створює сама природа, річки та серпантини, аромат глінтвейну та страв на вугіллі з локальних кафе. Перформанс створює неймовірну атмосферу, в якій хочеться опинитися напередодні головних свят зими. Тому багато туристів з'їжджаються на іменитий курорт Буковель та прилеглі села, щоб змінити урбаністичні пейзажі за вікном та зустріти Новий рік та українське Різдво згідно з усіма традиціями.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 1

Жителям Карпат та Закарпатського краю, як нікому іншому, вдалося зберегти та популяризувати в умовах сучасності давні гуцульські різдвяні традиції. Звичаї досить самобутні, мають дуже глибоку історію, наповнені оригінальністю та креативом, зберігаючи символи, обряди та деталі святкувань через роки. Українці із будь-якого регіону країни сьогодні прагнуть наповнити домашню скарбничку сімейних традицій саме закарпатськими мотивами.

Гуцульський сценарій різдвяних свят дуже насичений, душевний та по-особливому гарний, тому пропонуємо ознайомитися з цікавими моментами та фактами про Різдво в Карпатах. Вони можуть пробудити у вашій душі бажання поїхати в казкові гори й провести зимову відпустку в таємничій атмосфері, шануючи різдвяні сімейні традиції на їх споконвічній батьківщині.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 2

Звичаї та традиції святкування Різдва

Стародавні гуцульські традиції та звичаї корінням глибоко вплетені в культуру українського народу. Цей ланцюжок, яким вони передаються з покоління до покоління, настільки міцний і нерозривний, що їх неможливо змінити або «переграти». Тільки в сучасній інтерпретації традиції можуть набути більш естетичної форми, але цінність залишається незмінною. До звичаїв, що досі шануються в гуцульських краях, належать:

  1. Підготовка та проведення Святвечора. Свята вечеря напередодні Різдва — це найважливіший сімейний захід, до якого так ретельно готуються українські господарки та з великим трепетом чекають на всіх членів родини. На Різдвяний стіл мами та бабусі виставляють 12 пісних страв, які символізують 12 апостолів Христа. Перед цим важливо також прибрати будинок, надіти до вечері національне вбрання і з чистою душею, думками та тілом приступити до найтеплішої за відчуттями вечері в році.

  2. Прикраси простору Різдвяні атрибути. Де б ви не опинилися на Святу вечерю, кімнату, в якій збирається вся родина, прикрашають свічками, рушниками та встановлюють Дідух — сніп пшениці, що символізує багатий урожай та вшановує пам'ять про предків.

  3. Естетичне оформлення столу із 12 стравами. Традиції на Різдво передбачають використання традиційного глиняного посуду, вишитої скатертини, дерев'яних столових приладів. На стіл також кладуть зубчики часнику, захищаючи рід від «нечисті» та блюдце з маком, на гарний урожай.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 3

Таку історичну культурну атмосферу у різдвяний вечір можна створити не лише вдома. Перебуваючи в Карпатах або на курорті Буковель, безліч закладів індустрії гостинності в цей час також відповідально готуються до Святвечора, додаючи нові пісні позиції в меню, прикрашаючи кафе та ресторани атрибутами свята та додаючи до цього вечора живу національну музику.

Символи Святого вечора

Головними символами Різдва у Закарпатському краї та майже кожному куточку України є:

  • Кутя — страва на столі, що символізує сімейний добробут.

  • Дідух — нагадує про зв'язок із предками.

  • Свічка — джерело світла та благословення.

  • Прикрашена ялинка. Незамінний атрибут свята.

  • Вертеп та зірка, з якими місцеві діти-колядники йдуть від будинку до будинку, співають національні пісні-колядки та обмінюються найкращими побажаннями з господарями.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 4

У Карпатах дзвін дитячих голосів із вертепом у Святий вечір чути між вершинами та рівнинами. Учасники заходу завжди одягнені у яскраві національні костюми та привертають до себе увагу, тому пройти повз просто не вдасться! Жива насичена атмосфера Різдва застає туристів у Карпатах абсолютно в кожному куточку.

Гуцульські страви до різдвяного столу

12 різдвяних страв — це не просто рандомні позиції з пісного меню. Кожне з них має своє духовне наповнення та значення, а під час підготовки страв дотримуються особливих ритуалів. Вдома чи в ресторані карпатських курортів вибирайте знайомі традиційні позиції:

  • кутя;

  • узвар або компот із домашніх сухофруктів;

  • пісний борщ;

  • вареники з картоплею та капустою;

  • підливу із сушених грибів;

  • соління;

  • гуцульські голубці з капустою та картоплею;

  • тушкована, смажена чи печена риба;

  • солодкі чи солоні пампушки;

  • запечені яблука з медом та корицею.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 5

Ви не залишитеся голодними, адже у Святий вечір наповнюється і тіло, і душа стравами зі змістом та історичним підтекстом.

Різдвяний ярмарок у Яремчі

Не лише вечір, а й ранок Різдва наступного дня несе у собі святкову атмосферу. Чудово провести час, занурившись у культуру проведення українського Різдва, традиції та обряди можна на різдвяному фестивалі у Яремчі. Місто є унікальною історичною колискою традицій та культурних цінностей, в якій можна завжди знайти цікаві розваги для дітей та дорослих. Найчастіше стихійні чи заплановані виступи, виставки, торгівля відбуваються в районі водоспаду Пробій, де на гостей чекають святкові хороводи, вистави та концерти фольклорних колективів.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 6

Чим зайнятися на новорічні свята у Карпатах?

Зустріти Новий рік у Карпатах — не менш цікаво та захопливо. Але якщо Різдво більше про шанування традицій, то Новий рік — час для веселощів, активностей, гучних гулянь з особливим колоритом, який створюють самі гуцули.

Опинившись на курорті Буковель чи сусідніх районах, можна чудово провести святкові дні, підібравши програму із запропонованого списку:

  1. Гастрономічний новорічний тур по закладах Карпат. Кафе та ресторани курорту по-особливому готуються до Нового року, пропонуючи святкове меню для чарівної ночі, щоб на курорті ви відпочивали та відзначали, а не проводили час біля плити.

  2. Катання на лижах та сноуборді. У святковий вечір на схилах Карпат особливо галасливо та весело. Найсміливіші та найкреативніші туристи можуть костюмувати своє лижне екіпірування і спускатися на трасах, створюючи крутий настрій для оточуючих.

  3. Родельбан. Адреналін, сміх і дитяча радість притаманні цим саням, що мчать на швидкості, по спеціальній металевій гірці з рейками. Класний варіант очиститися від смутку та всіх поганих думок, зустрічаючи Новий рік із новими емоціями.

  4. Оглядове колесо. Подивитися з висоти пташиного польоту на святкову метушню внизу та спокійні величні Карпати — гарна ідея для проведення часу всією родиною.

  5. Катання на санях у кінній упряжці або в компанії снігових хаски. Гуцули завжди красиво прикрашають національними атрибутами упряжки з кіньми чи хаски, що надає особливого настрою тим, хто катається.

  6. Пригоди на снігоходах. Маршрути серед зимових засніжених ялинок і тихих вершин, де ось-ось здається, що можна побачити Санту чи його упряжку з оленями та подарунками — справжня казка, особливо для дітей.

зимові традиції карпат: святкування різдва та нового року - Номер 7

Карпати багаті на природу, культурні цінності та вікові традиції, що так бережуть місцеві жителі. Провести новорічні та різдвяні свята у Карпатах — це найкраща ідея знову зануритися у дитинство та повірити у диво!

;