Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
17 Sep - 19 Sep
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Замки та фортеці України, які варто відвідати

Справжні замки можна побачити не тільки в Англії, Баварії чи Франції, але також і на рідній українській землі. Звісно ж, вам варто відвідати європейські Віндзорський замок, Нойшванштайн чи Шато де Шамбор, але замки та палаци України заслуговують на не меншу увагу.

У кожній області нашої країни є свої архітектурні шедеври з унікальною історією, зокрема й справжні замки, садиби, палаци, фортеці України. 

У цій статті ми розглянемо найкрасивіші замки України, які обов'язково варто відвідати і хоча б раз побачити.

Мукачівський замок (Паланок)

Унікальний український замок 11 століття побудований на вулканічній горі, висота якої сягає 65 метрів. У 17 столітті він пережив глобальну реконструкцію і став таким, яким ми його знаємо зараз. 

Це величезна середньовічна фортеця з підземними ходами, високими білими стінами і помітними здалеку червоними покрівлями. Територія замку — майже 1,4 гектара. Сьогодні тут знаходиться історичний музей і картинна галерея.

Хотинська фортеця

Хотинська твердиня веде свою історію з тринадцятого століття. Вона розташована в місті Хотин Чернівецької області. Сьогодні тут розташований історико-архітектурний заповідник. Добре збереглися п'ять веж на оборонних стінах з орнаментом, а також внутрішні споруди. Тут проходили зйомки багатьох відомих фільмів, включно із «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Айвенго», «Три мушкетери» та інші.

Олеський замок

Старовинний замковий комплекс можна знайти поблизу селища Олесько у Львівській області. Його особливість — овальна форма, нетипова для архітектури західної України. На головних воротах можна побачити барельєфи, що зображують портрети польських вінценосних осіб. Поруч знаходиться красивий парк з водоймами і скульптурами з каменю. 

Золочівський замок

У 16 столітті старовинний дерев'яний замок був перебудований на оборонну фортецю, а потім на королівський палац. У 19 столітті тут була австрійська в'язниця, а в 20 — в'язниця НКВС. Пізніше будівлі були відведені під навчальний заклад і нарешті, перетворені на музей. Крім історії та архітектури замку інтерес представляють таємничі камені із зашифрованим текстом часів Тамплієрів, які зберігаються в ньому.

Шарівський замок

Родинний маєток Ольховських було побудовано в неоготичному стилі на березі річки Мерчик Харківської області. Через деякий час у садиби з'явився новий власник — цукрозаводчик Леопольд Кеніг. Він посадив красивий парк і добудував стрункі вежі, після чого маєток стали називати «Цукровим замком».

Червоноградський замок

Напівзруйнований замок у Тернопільській області розташований поблизу річки Джурин. Колись тут розташовувалося місто Червоноград — центр князівства, а замок був кам'яним і елегантним. Оскільки будова не входила до списку історичних пам'яток, її реставрація не проводилася. Через це 2013 року половина однієї вежі зруйнувалася. Туристи поспішають побувати в цьому місці, щоб побачити півтори вежі старовинного замку, що залишилися.

Замок Любарта (Луцький замок)

Один із найстаріших і найкраще збережених в Україні замків. Згадки про Луцький замок датуються 10 століттям — тоді він був дерев'яним, але зміг витримати кілька облог. У 14 столітті було заново побудовано верхній замок, а в 16 — окольний. У списку Семи чудес України цей історичний об'єкт посідає перше місце.

Кам'янець-Подільська фортеця

Середньовічний замок України, який існував уже за часів Київської Русі та був добудований литовськими князями. У 16 столітті дерев'яні укріплення були замінені на кам'яні і замок набув того вигляду, який має сьогодні. Це популярне місце для туристичних екскурсій.

Замок Берегвар

Резиденція графа Шенборна побудована 1895 року в стилі романтичної еклектики й оточена розкішним дендропарком. Цікавим є вплив астрології на будівництво замку: у будівлі рівно 365 вікон, скільки й днів у році (навіть є одне замуроване віконце, яке символізує високосний рік), 12 вхідних дверей — за кількістю місяців, 52 димоходи — за кількістю тижнів у році. Сьогодні в замку розміщується санаторій, але парк відкривається і для відвідувачів, а деякі приміщення — для екскурсій.

Щоб без поспіху оглянути красиві замки в Карпатах, не забудьте перед поїздкою забронювати зручне житло. У готельному комплексі Hotel Podgore на вас чекають затишні та комфортні номери з якісним обслуговуванням.

;