Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Забронювати номер

Зачароване озеро Карпат - візитівка природи

Літній відпочинок у карпатських горах успішно конкурує з популярним дозвіллям на морському узбережжі. Кришталево чисте повітря, мальовнича природа, цілющі джерела та неповторний гуцульський колорит створюють усі умови для незабутнього відпочинку. У цій статті ми зібрали для вас найкрасивіші локації біля води — озера карпатських гір, які варто відвідати кожному туристу.

Гірські озера в Карпатах: основні особливості

Озера українських Карпат не поступаються за красою найвідомішим швейцарським, норвезьким, новозеландським водоймам. Кришталеві води, в яких відбиваються гірські вершини і чисте блакитне небо, являють собою справжнє диво природи. Спостерігати за ним можна цілу вічність.

Карпати пропонують своїм гостям відпочинок на будь-який смак і бюджет: шанувальникам активного дозвілля сподобаються походи в гори з наметами, а любителям комфорту затишні котеджі або номери в готельних комплексах. 

Варто врахувати, що далеко не у всіх гірських водоймах можна купатися. Одні озера Карпат розташовані в заповідниках, інші відлякують надто холодною водою, незручним кам'янистим дном, хитким піском або сильною крижаною течією. Проте ви завжди можете скупатися у відкритому басейні готелю з краєвидом на мальовничу природу або в штучному озері з теплою водою та комфортним пляжем.

Івор або Драгобратське озеро

Невелике озеро Івор глибиною в півтора метра має льодовикове походження і живиться талими водами. Розташоване на висоті 1600 м над рівнем моря в улоговині між горами Жандарми та Близнюки. З вершин цих гір відкривається гарний краєвид на озеро, а підійти до нього можна по схилу з боку туристичної бази Драгобрат. Вода в озері прісна — багато туристів навіть п'ють її після кип'ятіння. Мандрівники спеціально зупиняються тут на нічліг, щоб помилуватися чарівними заходами сонця і чарівними панорамами, забарвленими вечірнім сонцем.

Хащованське

Озеро у Львівській області, яке також називають Нова Хащованя. Глибина водойми досягає п'яти метрів. У довжину озеро простягається на сто тридцять метрів, завширшки — на сорок метрів. З усіх боків його оточують зелені пагорби з буйною рослинністю та смерековим лісом. Це ідеальне місце для єднання з природою, до того ж улітку в озері можна купатися. 

Несамовите

Водойма льодовикового походження розташована високо в горах на території Івано-Франківщини (1750 метрів від рівня моря). Глибина озера — півтора метра, довжина — 88 метрів, ширина — 45 метрів. Водойма живиться атмосферними опадами, а взимку вкривається товстим шаром льоду. Навіть улітку вода тут добре не прогрівається, тому купатися в озері не можна. У Несамовитому не водиться риба, але живуть тритони, жаби та ракоподібні. 

Герашаска

Озеро розташоване на схилі гірського масиву Свидовець, що на Закарпатті, і знаходиться на висоті 1577 метрів над рівнем моря. У довжину воно сягає 125 метрів, у ширину — 110 метрів. Глибина водойми не перевищує 120 см. Форма озера нагадує прямокутник, а на берегах росте осока. Свої води Герашаска поповнює внаслідок талого снігу. 

Марічейка

Озеро розташоване на горі Шурин. Це територія Національного парку в Івано-Франківській області. Недалеко від водойми, у північно-західному напрямку, можна побачити вершину легендарної гори Піп Іван. Вода в озері прісна і дуже чиста, проте береги все більше заростають осокою. Водойму оточують смерекові та соснові ліси, а живиться вона з гірських джерел. Марічейка — одне з найбільших і найцікавіших карпатських озер, оскільки охоплює кілька природних комплексів із різними ландшафтами та різноманітним рослинним світом.

 

Брескул

Високогірне озеро на Закарпатті льодовикового походження. Розташоване на горі Брескул Чорногірського масиву на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Водойма не має стоку і живиться внаслідок атмосферних опадів. Вода в озері чиста і прозора, мінералізована, але в невеликій концентрації. Рівне дно вкрите мулом. У воді живуть ракоподібні, а на берегах росте осока.

Апшинець

Озеро, яке також називають Трояським, оскільки поруч із ним розташована однойменна гора. Розташоване у Свидовецькому масиві на Закарпатті. Глибина водойми досягає 3,3 метра, довжина — 126 метрів. Гірське озеро має льодовикове походження. Живиться від струмка, який впадає із західного боку, а також ґрунтовими водами та атмосферними опадами. Влітку озерна вода нагрівається до 10–13 градусів, а взимку замерзає. Дно досить рівне, вкрите шаром мулу, але біля берега зустрічаються великі камені. 

Синевир

Найбільше високогірне озеро в Карпатах, яке утворилося після землетрусу і зсуву ґрунту, що перекрив долину річки на горі Горгани (це сталося десять тисяч років тому). Глибина Синевиру вельми значна: в деяких місцях вона сягає двадцяти трьох метрів! Площа водойми займає близько п'яти гектарів. Озеро Синевир поповнюється поверхневими водами й атмосферними опадами.

 

Схили гір навколо озера вкриті величними смереками та іншими віковими хвойниками. У центрі водойми можна побачити маленький острівець, через який Синевир часто називають «Морським Оком».

 

;