Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
14 Jan - 16 Jan
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Зачароване озеро Карпат - візитівка природи

Літній відпочинок у карпатських горах успішно конкурує з популярним дозвіллям на морському узбережжі. Кришталево чисте повітря, мальовнича природа, цілющі джерела та неповторний гуцульський колорит створюють усі умови для незабутнього відпочинку. У цій статті ми зібрали для вас найкрасивіші локації біля води — озера карпатських гір, які варто відвідати кожному туристу.

зачароване озеро карпат - візитівка природи - Номер 1

Гірські озера в Карпатах: основні особливості

Озера українських Карпат не поступаються за красою найвідомішим швейцарським, норвезьким, новозеландським водоймам. Кришталеві води, в яких відбиваються гірські вершини і чисте блакитне небо, являють собою справжнє диво природи. Спостерігати за ним можна цілу вічність.

Карпати пропонують своїм гостям відпочинок на будь-який смак і бюджет: шанувальникам активного дозвілля сподобаються походи в гори з наметами, а любителям комфорту затишні котеджі або номери в готельних комплексах. 

Варто врахувати, що далеко не у всіх гірських водоймах можна купатися. Одні озера Карпат розташовані в заповідниках, інші відлякують надто холодною водою, незручним кам'янистим дном, хитким піском або сильною крижаною течією. Проте ви завжди можете скупатися у відкритому басейні готелю з краєвидом на мальовничу природу або в штучному озері з теплою водою та комфортним пляжем.

зачароване озеро карпат - візитівка природи - Номер 2

Івор або Драгобратське озеро

Невелике озеро Івор глибиною в півтора метра має льодовикове походження і живиться талими водами. Розташоване на висоті 1600 м над рівнем моря в улоговині між горами Жандарми та Близнюки. З вершин цих гір відкривається гарний краєвид на озеро, а підійти до нього можна по схилу з боку туристичної бази Драгобрат. Вода в озері прісна — багато туристів навіть п'ють її після кип'ятіння. Мандрівники спеціально зупиняються тут на нічліг, щоб помилуватися чарівними заходами сонця і чарівними панорамами, забарвленими вечірнім сонцем.

Хащованське

Озеро у Львівській області, яке також називають Нова Хащованя. Глибина водойми досягає п'яти метрів. У довжину озеро простягається на сто тридцять метрів, завширшки — на сорок метрів. З усіх боків його оточують зелені пагорби з буйною рослинністю та смерековим лісом. Це ідеальне місце для єднання з природою, до того ж улітку в озері можна купатися. 

Несамовите

Водойма льодовикового походження розташована високо в горах на території Івано-Франківщини (1750 метрів від рівня моря). Глибина озера — півтора метра, довжина — 88 метрів, ширина — 45 метрів. Водойма живиться атмосферними опадами, а взимку вкривається товстим шаром льоду. Навіть улітку вода тут добре не прогрівається, тому купатися в озері не можна. У Несамовитому не водиться риба, але живуть тритони, жаби та ракоподібні. 

Герашаска

Озеро розташоване на схилі гірського масиву Свидовець, що на Закарпатті, і знаходиться на висоті 1577 метрів над рівнем моря. У довжину воно сягає 125 метрів, у ширину — 110 метрів. Глибина водойми не перевищує 120 см. Форма озера нагадує прямокутник, а на берегах росте осока. Свої води Герашаска поповнює внаслідок талого снігу. 

Марічейка

Озеро розташоване на горі Шурин. Це територія Національного парку в Івано-Франківській області. Недалеко від водойми, у північно-західному напрямку, можна побачити вершину легендарної гори Піп Іван. Вода в озері прісна і дуже чиста, проте береги все більше заростають осокою. Водойму оточують смерекові та соснові ліси, а живиться вона з гірських джерел. Марічейка — одне з найбільших і найцікавіших карпатських озер, оскільки охоплює кілька природних комплексів із різними ландшафтами та різноманітним рослинним світом.

 

зачароване озеро карпат - візитівка природи - Номер 3

Брескул

Високогірне озеро на Закарпатті льодовикового походження. Розташоване на горі Брескул Чорногірського масиву на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Водойма не має стоку і живиться внаслідок атмосферних опадів. Вода в озері чиста і прозора, мінералізована, але в невеликій концентрації. Рівне дно вкрите мулом. У воді живуть ракоподібні, а на берегах росте осока.

Апшинець

Озеро, яке також називають Трояським, оскільки поруч із ним розташована однойменна гора. Розташоване у Свидовецькому масиві на Закарпатті. Глибина водойми досягає 3,3 метра, довжина — 126 метрів. Гірське озеро має льодовикове походження. Живиться від струмка, який впадає із західного боку, а також ґрунтовими водами та атмосферними опадами. Влітку озерна вода нагрівається до 10–13 градусів, а взимку замерзає. Дно досить рівне, вкрите шаром мулу, але біля берега зустрічаються великі камені. 

Синевир

Найбільше високогірне озеро в Карпатах, яке утворилося після землетрусу і зсуву ґрунту, що перекрив долину річки на горі Горгани (це сталося десять тисяч років тому). Глибина Синевиру вельми значна: в деяких місцях вона сягає двадцяти трьох метрів! Площа водойми займає близько п'яти гектарів. Озеро Синевир поповнюється поверхневими водами й атмосферними опадами.

зачароване озеро карпат - візитівка природи - Номер 4

 

Схили гір навколо озера вкриті величними смереками та іншими віковими хвойниками. У центрі водойми можна побачити маленький острівець, через який Синевир часто називають «Морським Оком».

 

;