Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
15 Jul - 17 Jul
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Як вибрати гірські лижі для незабутніх катань?

Перед початком зимового сезону важливо не лише визначитися з місцем майбутнього відпочинку, а й правильно вибрати гірські лижі. Причому має значення не лише компанія-виробник, а й довжина, тип спорядження тощо. Давайте розберемося, які існують різновиди лиж і як їх правильно підібрати.

Free photo skier ina red costume skiing down the slope near the trees

Види гірських лиж

Лижі мають кілька класифікацій. За формою вони поділяються на спрямовані та Twin Tip або "подвійний носок". 

Спрямовані або класичні гірські лижі підходять райдерам з хорошим рівнем підготовки, оскільки вони призначені для високих швидкостей. Twin Tip обирають любителі трюків. Вони дають змогу вибиратися навіть із найглибшого снігу та рухатися спиною вперед. 

Крім того, існують види лиж за стилем катання. Вони поділяються на:

 • трасові;

 • універсальні;

 • для фристайлу;

 • для фрірайду.

Трасові моделі вибирають райдери, які вважають за краще кататися на облаштованих схилах. Такі лижі вузькі та довгі. Вони вирізняються стійкістю, гнучкістю та мають хороший швидкісний потенціал.

Універсальні варіанти дають змогу кататися як підготовленою трасою, так і виходити іноді на м'який сніг. Такі лижі мають довгий ніс і широку талію.

Моделі для фрірайду відрізняються широкою талією (від 100 мм), широким носком і рокерами на двох сторонах. Така конструкція забезпечує керованість і стійкість. 

Лижі для фристайлу можуть використовуватися на схилах і в парках. Основна характеристика гірських лиж для фристайлу — маневреність і мала вага, що дає змогу виконувати різні трюки.

Free photo grandvalira, andorra - jan 03, 2021: young man skiing in the pyrenees at the grandvalira ski resort

Співвідношення зросту та довжини лиж 

Багато райдерів-початківців не знають, як підібрати гірські лижі за зростом. Крім основних характеристик, таких як геометрія конструкції, жорсткість і ширина носка, всі лижі мають ростовку. Вона являє собою довжину, що підбирається відповідно до зросту лижника. 

Від довжини моделі залежать особливості та стиль їзди. Наприклад, якщо ви виберете довгі лижі, вони будуть стабільно поводитися на швидкості. Короткі моделі більш маневрені. З їхньою допомогою легше повертати. Вони легше та простіше врізаються в лід.

Якщо вас цікавить як підібрати довжину лиж, важливо знати, що ростовка вказується в сантиметрах (см). Зазвичай крок між розмірами становить 10 см. При виборі оптимальної моделі беруть до уваги:

 • зріст райдера;

 • його вагу;

 • стиль катання.

Якщо припуститися помилки, виконуючи вибір лиж за зростом і вагою, можна створити собі безліч проблем. Наприклад, якщо ви купите або візьмете напрокат занадто короткі лижі, вони будуть нестійкими. І навпаки занадто довгі лижі через швидке набирання швидкості не дозволять зробити поворот. 

Тобто, правильний вибір гірських лиж забезпечить кращу керованість на оптимальній для вас швидкості.

Free photo mother with daughter skiing. people in the snowy mountains.

Основні ростовки лиж

Зазвичай ростовка не є умовою, якої необхідно обов'язково дотримуватися. Втім, все ж таки існують певні рекомендації. Наприклад, під час спортивних змагань оптимальною довжиною лиж для чоловіків вважається 165 см, а для жінок — 155 см. 

У повсякденному житті звертають увагу на таке співвідношення зросту та довжини лиж:

 • для чоловіків зростом до 190 см і вагою не більш як 100 кг підходять моделі довжиною 165 см;

 • для любителів виконання середніх і великих дуг — лижі 170–175 см;

 • для жінок зростом 150–180 см і вагою до 80 кг — моделі 155–165 см. 

Як вибрати гірські лижі

Отже, зупинимося на основних моментах, які допоможуть правильно підібрати розмір гірських лиж. Важливо враховувати:

 • рівень підготовки та потенціал лижника. Від цього залежить жорсткість екіпірування. Що м'якші лижі, то менше відчуваються вібрації і повільніша швидкість. Жорсткі моделі добре розганяються, але вимагають досвіду від райдера. Тому для лижників-початківців підходять м'якші моделі;

 • вага. Великим райдерам, навіть якщо вони вперше стають на лижі, не радять обирати м'які моделі, оскільки вони просто не витримають їхньої ваги та продавляться;

 • тип траси. Якщо ви плануєте відпочинок на гірськолижних курортах Карпат, рекомендуємо виконати підбір лиж з радіусом повороту до 17 м і талією в межах 64–75 мм;

 • кріплення. Важливо щоб скістоп проходив по талії та був ширшим за неї. Зазвичай цей показник важливий для фрірайдерів;

 • стиль катання. Тут важливо визначити, що для вас має більше значення — маневреність чи швидкість. Від цього залежить довжина лиж. Для новачків у катанні для визначення довжини можна використовувати просту формулу: зріст мінус 10 см — для чоловіків, а для жінок — зріст мінус 15 см. Це і буде оптимальним показником довжини лиж. Однак допускаються деякі коливання в більший чи менший бік. Любителям карвінгу слід вибрати лижі на 5–10 см коротші від оптимального значення для неквапливого катання. Люди з надмірною вагою обирають модель на 5–10 см довшу. Також вона підійде для фрірайдерів, оскільки такі лижі відмінно почуваються на "пухляку" — глибокому, пухнастому снігу, що лежить за межами траси.

Як підібрати лижі для дитини

Тепер, коли з дорослими розібралися, пропонуємо ознайомитися з тим, як підібрати гірські лижі дитині. Для цього важливо брати до уваги такі нюанси:

 • Матеріал виготовлення лиж має значення. Тому якщо обираєте між дерев'яними та пластиковими моделями, віддайте перевагу останньому варіанту. Він міцніший і не потребує змащення.

 • На лижах мають бути насічки, які запобігатимуть відкату назад.

 • Купуючи або орендуючи лижі, не беріть одразу палиці. Так дитина швидше й легше навчиться тримати рівновагу. Палиці можна купити або орендувати потім, коли малюк буде впевнено стояти на лижах. Їхня висота має сягати пахв. Палиці мають бути легкими, з гумовим ремінцем і руківʼям, без гострого наконечника для безпеки. 

Якщо ви не знаєте, як підібрати розмір лиж дитині за віком, керуйтеся такою порадою: малюкам 3–4 роки вибирайте короткі та широкі лижі. Їхня довжина має бути трохи меншою за зріст дитини, а ширина в межах 7,5–8 см. Дітям 5–6 років можна вибрати модель на 13–15 см більшу за їхній зріст і шириною від 4,7 до 4,9 см.

Free photo little girl cross-country skiing

Також зверніть увагу на кріплення. Дітям 2–6 років підходять м'які та напівжорсткі кріплення, які можна використовувати навіть із зимовим взуттям. Дитині старше 6 років підходять кріплення більшої жорсткості. Вони використовуються разом із твердими лижними черевиками. 

Якщо самостійно вибрати лижі все-таки поки складно — не впадайте у відчай! У пунктах прокату завжди є фахівці, які знають всі тонкощі підбору інвентарю для катання.

;