Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
16 Jul - 18 Jul
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Як підібрати туристичний спальник для походів у гори?

Де б вас не застала ніч, завжди в пріоритеті буде комфортний і повноцінний сон. Причому не має значення: опинилися ви в затишному готелі або наметі. Тому якщо плануєте похід у гори з ночівлею, важливо подбати про необхідну екіпіровку для зручного і безпечного сну. Йдеться про спальний мішок.

Сьогодні в магазинах представлені моделі від різних виробників. Вони відрізняються формою, розміром, використаними матеріалами. Тому важливо знати, як правильно вибрати спальний мішок для походу. 

High angle adventurous couple bivouacking

Як вибрати спальний мішок для походу?

Впевнені, всі знають, що таке спальний мішок, але далеко не кожен розбирається, на що слід звертати увагу під час купівлі. Основними характеристиками виробу вважаються:

 • температурний режим;

 • вага;

 • розмір;

 • тип ізоляції;

 • наявність додаткових функцій.

Вибираючи спальник, звертайте увагу на температуру, на яку він розрахований. Температурний поріг у правильної моделі має бути трохи нижчим, ніж мінімальні показники на тій локації, де ви плануєте ночувати. 

Також, вибираючи спальник туристичний, варто враховувати вид ізоляції. Сьогодні найчастіше виробники пропонують варіанти з пуховим і синтетичним наповнювачем.

До переваг пуху відносять малу вагу, компактний розмір і хорошу теплоізоляцію в сухих, холодних погодних умовах. Серед переваг спальників із синтетичною ізоляцією відзначають гіпоалергенність і практичність. Він швидко сохне в разі промокання і не збивається в грудки. 

Купуючи спальний мішок-ковдру або іншу модель, звертайте увагу на її вагу. Для цього порівняйте варіанти з однаковим, потрібним для вас температурним порогом, і виберіть найлегший. 

Крім прямого призначення — зігрівання під час сну, спальник може забезпечити додатковий комфорт. Наприклад, деякі моделі оснащені вітрозахистом, прихованими кишенями, подвійною блискавкою, капюшоном тощо. 

Як вибрати спальний мішок для літа?

Під час вибору моделі важливо враховувати сезон. Тому якщо ваш похід припадає на теплу пору року, зверніть увагу на спальник літній. На відміну від універсальних і зимових варіантів він тонший і легший, що робить його комфортним для використання в теплу погоду. До особливостей літніх моделей відносять:

 • застосування у виробництві легких, матеріалів, що дихають, наприклад, шовку, бавовни, синтетики або їх суміші. Завдяки цьому вдається запобігти перегріванню тіла;

 • температурний режим. Зазвичай вони розраховані для використання за температури повітря не менше +10°C. Тому часто, якщо дозволяє погода, літньою моделлю замінюють і спальник демісезонний;

 • розмір — вони менші й вужчі, ніж зимові мішки, що економить місце в рюкзаку;

 • дизайн — літні спальники можуть бути відкритими та закритими. У першому випадку вони нагадують ковдру, що забезпечує свободу рухів усередині. Закриті моделі нагадують кокон. Вони добре захищають від холоду в погану погоду. 

Також якщо ви хочете розібратися, як вибрати спальник за температурою, можна користуватися такою «шпаргалкою». Залежно від мінімально допустимих температурних значень, моделі діляться на:

 • літні — граничні показники 0°C;

 • демісезонні — -10°C;

 • зимові — нижче -10°C. 

Також під час вибору зверніть увагу на форму спальника. Він може мати вигляд:

 • кокона — найпоширеніший тип, який анатомічно повторює форми тіла, забезпечуючи тепло. Вони зазвичай мають капюшон і термокомір, що запобігає потраплянню холодного повітря;

 • ковдри — зазвичай вони не мають коміра і при розстібанні блискавки трансформуються в повноцінну ковдру; 

 • квілта — з'єднується з килимком і використовується замість спинки.

Також існують багатомісні мішки, але їх створюють на замовлення для спелеології та складних зимових походів. Завдяки такому рішенню вдається знизити вагу групового спорядження.

Rural travelers exploring the surroundings together

Як підібрати спальний мішок за розміром?

На окрему увагу заслуговує розмір спального мішка. Багато брендів пропонують два основні розміри — Regular (до 185 см) і Long (до 195 см). Однак також можна придбати варіанти для жінок, підлітків і дітей. Крім довжини, вказується і ширина моделі, особливо якщо ви вибираєте спальник у формі кокона. У цьому разі виміряйте ширину в області плечей і ніг.

Щоб вам було комфортно користуватися аксесуаром, розраховуючи оптимальні розміри спального мішка, рекомендується до вашого зросту додати 15-25 см для літньої або демісезонної моделі, і 25-35 см — для зимової через щільніший матеріал. Також не забувайте про додатковий простір для речей, особливо в зимових походах. 

Деякі виробники вказують розмір за зовнішньою довжиною мішка, а інші — за зростом туриста. Важливо, щоб в описі були присутні обидва значення.

Для тих, хто має велику комплекцію, доступні спальні мішки зі збільшеною шириною, марковані стандартними розмірами одягу (L, XL або XXL Wide). У цьому разі ширина в районі грудей і ніг досягає 80-110 см.

Тепер ви знаєте, як вибрати розмір спальника, але пам'ятайте, що також мають значення особисті переваги. Тому ідеальний варіант — той, який задовольняє всі ваші потреби. Наприклад, якщо ви страждаєте на клаустрофобію, обирайте просторіший мішок, щоб знизити дискомфорт і поступово подолати свої страхи.

Camper enjoys the mountain view from the comfort of a tent with hiking boots pointing toward the horizon

Як вибрати спальний мішок для дитини?

На окрему увагу заслуговує купівля відповідного спальника для дитини. Він забезпечує безпеку і комфорт у походах. Виготовлені з м'яких і приємних на дотик матеріалів, дитячі моделі зігрівають, гарантують оптимальний повітрообмін і захищають від вітру. Крім того, вони легко складаються і займають небагато місця. 

При виборі оптимальної моделі враховуйте вік і зріст дитини, але пам'ятайте, що діти швидко ростуть, тому краще вибрати спальний мішок із запасом.

Також під час вибору важливі сезон і умови використання. Для теплої пори року підійдуть мішки з легким наповнювачем і тонкою тканиною, а для холодної — з більш міцних і теплих матеріалів.

;