Сімейні походи з дітьми в Буковелі мають свої переваги. Крім стандартного «набору вражень і розваг» тут можна зайнятися збором лісових ягід, покупатися в кришталево чистому гірському озері, зайнятися під наглядом дорослих ловом риби, відвідати популярні туристичні локації або познайомитися з гуцульською кухнею. Кожен похід можна назвати сучасним і веселим методом виховання. У невимушеній обставині дитина вчиться спілкуватися, підтримувати інших, справлятися з труднощами й вірити в себе, поповнює знання про Україну, набуває корисних навичок для життя в «дикій природі».
Найкращим рішенням для туристів-початківців стане звернення до турфірми, яка займається професійною організацією походів. Це гарантує не тільки безпеку і комфорт дітей, але й вибір оптимального маршруту, з урахуванням фізичної форми та інтересів конкретної дитини.
Простий шлях. Однією з головних відмінностей малюків є нижча витривалість. До 8-10 річного віку рекомендується підбирати легкі й прості шляхи, без різких перепадів або переходів по камінню, сходження на велику висоту тощо.
Часті перерви. Під час походів з дітьми на природу потрібно робити періодичні привали або перекуси. Діти швидше за дорослих втомлюються, але й набагато швидше відновлюють сили.
Цікаві пригоди. Нудьга — один із головних дитячих ворогів. Цікаві розмови, прикольні селфі на тлі овечок і корів на полонині, дегустація сиру та бринзи, популярні похідні ігри — ці та інші розваги не залишать жодної хвилини для нудьги.
Безпека дітей. У гірській місцевості юні слідопити мають перебувати постійно в полі зору дорослих, навіть коли малюк спить.
Компанія. Діти обожнюють спілкуватися з однолітками, ділитися своїми секретами та гратися. Досвідчені тімлідери запропонують командні ігри в поході з дітьми, м'яч, фрисбі тощо. Це допоможе швидше познайомитися і подружитися.
Вирушаючи в гори з дитиною, орієнтуйтеся на її темп пересування. Головна мета мандрівки — познайомитися з чудесами Карпатського краю, а не миттєво дістатися до кінцевого пункту. Дозвольте дитині роздивитись усі цікавинки та ввібрати в себе казкову атмосферу лісу та гір.
Особливістю «дитячих» маршрутів вважається їхня мала протяжність і низька категорія складності. Для першого разу рекомендується вибрати одноденні походи для дітей без ночівлі на біваку (місці стоянки).Наступна мета — одноденна мандрівка з ночівлею, після цього можна переходити до радіальних вилазок і тільки потім — до лінійних мандрівок упродовж кількох днів.
Кілометраж і трекінг мають збільшуватися поступово, з урахуванням можливостей конкретної дитини.Поширеною формулою для дітей і підлітків є: денний кілометраж = вік дитини або підлітка. Походи з маленькими дітьми вимагають частіших привалів. На легких маршрутах зупинки необхідні кожні 30 хвилин, на складних — кожні 10-15 хвилин.
Для подорожей Карпатами в теплу пору року пропонуються:
Піший похід у гори з дітьми — найдоступніший і найпоширеніший, рекомендується з 3-4 років.
Велопохід із дітьми. Оптимальний вік для цього виду активності — 7-8 років, у дитини мають бути сформовані навички їзди на велосипеді.
Комбіновані походи з дітьми — є оптимальним рішенням для сімей з малюками або при переміщенні на далекі дистанції, а також для туристів-початківців. Пішохідна прогулянка чергується з їздою на човні, автомобілі, велосипеді та інших видах транспорту.
Основну частину речей під час походів із дітьми на природу має нести дорослий. Однак вашому синові чи доньці буде дуже приємно відчути себе рівноправним членом туристичної групи. Навіть крихітний дошкільник здатен нести невеличкий рюкзачок із пляшкою води, купкою улюблених цукерок та своєю іграшкою. Дозвольте дитині мати власне «майно» і це стане приводом для радості та гордості! Сімейні походи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку передбачають присутність двох дорослих з одним малюком. Завдяки цьому ви рівномірно розподілите необхідний вантаж і зможете трохи відпочити від активного спілкування з юним туристом.
Вперше вирушаючи в похід із дітьми, краще порадитися з тімлідером туристичної групи або своїм досвідченим знайомим. Вони розкажуть про похідне спорядження і більш детально пояснять, що взяти з собою в похід з дітьми. Уточнений список залежить від багатьох факторів, починаючи від ландшафту і закінчуючи умовами ночівлі та проживання.
Попри те, що у керівника групи обов'язково є похідна аптечка, у похід з дитиною підбираються медикаменти, засоби особистої гігієни (підгузники, вологі серветки, присипки) та індивідуального захисту (репеленти) для конкретного віку дитини.
Стандартна аптечка для туристичного походу з дітьми повинна містити:
Жарознижувальні засоби (таблетки, суспензія, свічки).
Знеболювальні.
Засоби в разі отруєнь: абсорбенти, антибіотики, засоби від діареї, протиблювотні.
Препарати для обробки ран: спирт, зеленка, вата, пластир, бинт, ранозагоювальний крем, гумовий джгут або тактичний турнікет, гемостатична губка, медичний клей.
Антигістамінні (протиалергійні) препарати.
Захисні засоби від укусів комах і сонячних променів.
Електронний градусник, шприци, пінцет для діставання кліщів або скалок, вологі серветки, ножиці, вушні палички.
Льодяники для горла, спрей у разі нежитю.
Придбання готової аптечки для туристів значно скоротить переживання на тему «Що взяти в похід із дітьми» і дасть змогу врахувати найменші нюанси.
Діти від 8-9 років зазвичай сплять в особистому спальнику. Для відпочинку на привалі знадобиться сидушка-каремат. Не забудьте захопити кілька іграшок, фломастери та папір, пазли тощо.
Одяг для походу:
Термобілизна.
Футболки.
Спортивні штани з легкої тканини.
Кофта з флісу.
Мембранна куртка і штани.
Гумові чоботи, черевики туристичні.
Головний убір (шапка, панамка).
Комплект вовняних і літніх шкарпеток.
Дощовик.
Замислюючись, що взяти в похід з дітьми з їжі, слід знайти розумний компроміс. Їжа має не тільки подобатися дитині, а й добре зберігатися під час тривалої подорожі. Корисним помічником у поході стане налобний ліхтарик, набір туристичного посуду, рушник (краще з мікрофібри).
Похід у Карпати з дітьми — один із найбільш вдалих варіантів сімейного відпочинку. Подорож мальовничими місцями з рюкзаком за плечима, душевні пісні біля вечірньої ватри, запах шашликів і диких трав, ігри з однолітками та багато-багато приголомшливих фотографій. Такій літній пригоді буде рада кожна дитина, від підлітка до дошкільника.