Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
16 Jul - 18 Jul
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

ТОП-5 заповідників і парків Карпат

У гущавині густих лісів, на вершинах гірських масивів, серед різнобарвних луків — Карпати розкривають свою справжню красу. Цей дивовижний куточок природи, овіяний міфами та легендами, приваблює тисячі туристів, які прагнуть познайомитися з флорою та фауною регіону в унікальних заповідниках і парках. Вони сприяють збереженню екосистеми та запрошують дослідників на зустріч із дикою природою. 

Природні заповідники представляють територію, на якій рослинний і тваринний світ існує у своєму первозданному вигляді. Заповідні зони перебувають під охороною держави. У них тварин можна зустріти в природному середовищі існування. На території заборонена будь-яка діяльність людини, зокрема полювання. Це дає змогу зберегти види, які перебувають на межі зникнення.

Національні парки також являють собою природоохоронні зони. Але їхня відмінність від заповідників полягає в тому, що на території парків створені умови для відпочинку людей. Тут можна взаємодіяти з тваринним і рослинним світом, проводити час, не порушуючи баланс і екосистему. У парках передбачені туристичні стежки, місця для пікніків тощо. 

На території Карпат понад 400 природоохоронних зон, але давайте познайомимось з найпопулярнішими. Якщо вас цікавить, які є заповідники та національні парки в горах, зверніть увагу на наступні 5 локацій. 

Карпатський національний природний парк

Карпатський національний парк — один із перших і найбільших в Україні, створений з метою збереження лісової екосистеми не тільки цього регіону, а й Центральної Європи. Він займає велику територію, до якої входить найвища гора країни — Говерла.

Cloudy landscape of a mountain

У парку працюють понад 200 співробітників, підтримуючи його в гідному стані. Ця природна пам'ятка допомагає зберігати не тільки рослинний і тваринний світ, а й історичні та етнографічні пам'ятки. 

В умовах збільшення вирубки лісів, на схилах гір зростає небезпека лавин і повеней, тому що рослинність, яка затримує воду і сніг, зникає. Але парк запобігає подібним явищам, завдяки різноманітності флори. На його території можна зустріти кедрову сосну, баранчик, журавлину, арніку, березу, в'яз тощо.

Також тут мешкають різноманітні види тварин, включно з оленями, дикими свинями, вовками, ведмедями, рисями. Крім того, парк служить домівкою для ящірок, птахів, комах і змій. Його територією протікає річка Прут із безліччю приток, що робить цю локацію ще більш мальовничою.

Синевир: національний парк у Закарпатті

Своєю назвою парк завдячує водоймі, яка розташована на його території. Озеро Синевир — найбільше в регіоні. Його площа становить 0,7 га, а середня глибина сягає 10-12 м. Вода тут настільки прозора, що можна побачити дно. На березі розташоване цілюще джерело, яке не замерзає. Також у парку відкрито ще одну цікаву пам'ятку — автентичний музей лісу та сплаву. 

Крім того, відпочинок тут можна присвятити знайомству з місцевою флорою і фауною. Для цього виберіть один із пішохідних маршрутів. У цій місцевості мешкають борсук, рись, ведмідь, вовк, горностай. У самому Синевирі водиться форель, але риболовля заборонена. Якщо дуже хочеться половити рибу, недалеко від озера розташована водойма, де можна порибалити. 

Beautiful Synevyr lake surrounded with forest

Карпатський біосферний заповідник

Якщо вас цікавлять заповідники в Карпатах, обов'язково відвідайте цей біосферний — одне з найунікальніших місць на території України. Привертає увагу своєю різноманітністю та красою природи. Тут можна підкорити гірські вершини, насолодитись краєвидом озер і водоспадів, а також зустріти рідкісні види тварин і рослин. Якщо ви любите гори, це місце обов'язково варто відвідати.

Історія Карпатського біосферного заповідника налічує понад півстоліття. Він був створений 1968 року в Закарпатській області з метою охорони унікальної природи Карпат від шкідливого впливу людини. Нині його площа становить 53 630 га. З 1992 року заповідник перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Його територія охоплює кілька гірських масивів, зокрема Чорногірський і Свидовецький, а також Долину нарцисів. Крім того, до складу заповідника входять ботанічні заказники Чорна і Юлівська гора, де можна познайомитися з мальовничою природою Східних Карпат.

landscape with mountain meadow

Національний природний парк «Гуцульщина»

Природний парк розташований у Косівському районі та містить безліч заказників, природних пам'яток і заповідних ділянок. Його створення було спрямоване на збереження унікальних природних пам'яток і біосферного різноманіття Карпат.

Парк простягається низинами та гірськими хребтами. Найвища його точка — гора Грегіт висотою 1 472 метри. Через різноманітний рельєф тут прохолодніше, ніж на прилеглих рівнинних територіях. Тож збираючись відвідати парки та заповідники Карпат, подбайте про зручне взуття та теплий одяг. 

На території «Гуцульщини» протікають гірські річки, наприклад, Пістинська, Лючка, Черемош, а також їхні притоки. Озер тут небагато, найцікавішими з них вважаються Лебедине, Мертве, Дзвинячка.

Breathtaking view of lake high in Carpathian mountains

Основна частина території парку вкрита лісами, де можна зустріти ялицю, бук, граб і ялину. З представників фауни тут мешкають кабани, ведмеді, рисі. Також можна побачити чорного лелеку та беркута.

Вижницький національний природний парк

Природна пам'ятка вирізняється плавністю та м'якістю ландшафтів. Тут гори не такі високі, як в інших заповідниках — найвища точка парку розташована на висоті 1 000 м над рівнем моря. Природа комплексу напрочуд мальовнича. Тут можна зустріти круті скелі, величні водоспади, численні ущелини та цікаві геологічні формації.

A small beautiful waterfall in a forest forming a river

Особливої популярності серед туристів набув дивовижний за своєю красою водоспад Пробій та легендарні скелі Довбуша, які входять до пішохідного маршруту.

На території Вижницького парку розташоване унікальне урочище Кедрувате — єдине місце в Україні, де росте кедрова сосна. Також тут можна зустріти надбородник безлистий — один із рідкісних видів орхідей і безліч реліктових рослин, включно з папоротями, плющем, гірською арнікою.

Нині в парку активно освоюють нові території, прокладають і покращують туристичні маршрути, роблячи відвідування цієї локації більш захопливим і цікавим.

;