Природні цілющі джерела здавна відомі людству, і їх успішно застосовують для оздоровлення, релаксу та відпочинку. Найбільша кількість термальних вод в Україні розташовується в Карпатах. Пропонуємо ознайомитися з інформацією про термальні басейни цього регіону, їхні особливості та користь.
Гарячі джерела в Карпатах розташовані в різних місцях. Вони не обмежуються одним курортом. Зупинимося на найбільш популярних серед них.
Локація розташована в серці двовікового гаю Берегівщини. Підходить для спокійного сімейного відпочинку. У комплексі до послуг гостей 7 різних басейнів, у яких є прісні та термальні води.
Гості Косино із задоволенням проводять час у басейнах-близнюках, а найпопулярнішою локацією вважається «Золотий кран здоров'я». Він являє собою басейн зі стилізованими фонтанами-джакузі.
Після того як ви відвідали гарячі джерела в Косино, рекомендуємо побувати в одній із 7 саун, наприклад, трав'яній, евкаліптовій або угорській. Не менш корисними та дивовижними вважаються Крижана печера та Лисяча нора.
Територія комплексу облаштована всім необхідним для відпочинку: прогулянковими стежками, гойдалками, фонтанами, шезлонгами.
Якщо ви плануєте відпочинок у Закарпатті, термальні джерела за 12 км від Ужгорода зроблять вашу мандрівку ще кориснішою, яскравішою та приємнішою. В урочищі Деренівка розташований санаторій із цілющою водою, яка ще 400 років тому була відома у всій Європі.
Сьогодні на території комплексу розташовуються безліч басейнів із мінеральною та звичайною водою, римські терми, фінська сауна, карпатська лазня, крижаний фонтан. Також тут можна відчути на собі унікальні властивості питної та мінеральної води, яка випускається під власною торговою маркою.
Ба більше, ви не просто зможете відвідати термальні води в Карпатах, а й помилуватися чудовою природою: санаторій розташований в лісі серед гір.
Рекреаційний комплекс «Жайворонок» розпочав свою історію відносно нещодавно — 2011 року. Він розташований поруч із Берегівським вулканічним низькогір'ям. На території розташований основний критий басейн із постійною температурою води в межах +31...33 °С. Вона збагачена залізом, йодом, кальцієм та іншими мікроелементами. У басейні працює гейзер, водоспади, гідромасаж і джакузі. Температура в останньому досягає +42...45 °С.
Через два роки після будівництва на території комплексу також було облаштовано пляж із гарячими басейнами для маленьких і дорослих гостей та однією великою купальнею, наповненою кремнієвою водою.
Також перед тим, як вирушити до цілющих басейнів, відвідувачі можуть отримати консультацію у лікаря комплексу. Він розповість про протипоказання чи їх відсутність, після оцінки стану здоров'я та самопочуття людини.
«Жайворонок» — це не лише термальні джерела в горах. Гості комплексу також можуть забронювати готель, побувати в лазні, соляній кімнаті або салоні краси. Також до послуг відвідувачів ресторан і винний зал, де проводяться дегустації.
Побудований серед вулканічних гір на лоні мальовничої природи. На просторій території знаходяться термальні води Карпат, які допомагають позбутися різних захворювань. До послуг гостей комплексу басейни з гарячою та звичайною водою, лікувальні бочки тощо.
Місцева вода має бромно-хлоридно-натрієвий склад зі значним вмістом йоду, а її мінералізація в 30 разів вища, ніж у морської води.
Відвідувати гарячі джерела в Україні можна в будь-яку пору року. Оскільки вода виходить на поверхню з глибини понад 1000 метрів, має постійну температуру, незалежно від сезону чи погоди. Вибір відповідного сезону — лише за вами.
Влітку на курортах доволі людно, як і під час зимових свят. Тому багато туристів, які приїжджають у Карпати саме для оздоровлення, вважають за краще відпочивати на бальнеологічних курортах восени, навесні або відразу після Нового року та Різдва.
Термальні джерела в Карпатах приваблюють дедалі більше туристів, оскільки допомагають позбутися різних захворювань. Джерела відрізняються залежно від мінерального складу води та наявності в ній додаткових домішок. Посилити ефект від впливу цілющої природної води на організм можна за допомогою додаткових оздоровчих процедур, наприклад, масажу, сауни, карпатського чана тощо.
Відвідати природні гарячі джерела в Україні буде корисно людям із захворюваннями:
серцево-судинної системи;
опорно-рухового апарату;
шкіри;
неврологічного характеру;
респіраторної системи.
Крім того, термальні джерела заспокоюють, покращують сон, допомагають подолати депресивні стани та зміцнюють імунітет.
Переживаєте, що їхати у відпустку на води занадто нудно? Оздоровчий відпочинок можна поєднати з екскурсійним. У Карпатах безліч цікавих локацій, серед яких водоспади, національні парки, озера. Також заслуговує на увагу місцева архітектура — храми та гуцульські будинки, зведені в характерному стилі.
Подаруйте собі медитативний та оздоровчий відпочинок у Карпатах!