Хіба тільки лижників Карпати чекають на своїх курортах і схилах взимку? Звісно ж ні! Питання «Що робити взимку в Карпатах?», давно вже так гостро не стоїть, якщо ви і не сноубордист, і не лижник. Просунуті сучасні туристи напевно знають, що там де є схили й сніг — розваг завжди багато.
Новим захоплюючим способом здорово і весело провести час став сноутюбінг. Буковель та інші курорти Карпат надають усі послуги та можливості для незабутніх спусків на надувних плюшках із засніжених гірок. Останнім часом у місті та за його межами став популярним цей вид розваг, але більш безпечних, снігових, довгих і швидкісних спусків, ніж у Карпатах, годі й шукати.
Перш ніж наважитися підкорити гірську трасу на ватрушці, важливо зрозуміти сенс і особливості сноутюбінгу, ознайомитися з правилами безпеки та віковими обмеженнями, що існують для цих снігових розваг.
Сноутюбінг — це вид активного відпочинку на засніжених спусках Карпат у спеціально відведених для цього місцях, для якого використовують так звані надувні санки, тюбінги, плюшки або ватрушки. Тюби для зимових розваг — це не просто надувний круг у формі донатса. Вони виготовляються зі спеціального міцного матеріалу, що не боїться ні снігу, ні морозу, ні великих навантажень у межах маси тіла кількох туристів. Усередині тюбінга захована гумова камера, вкрита красивим чохлом із текстилю або полівінілу. Подібно до лиж і сноуборду, розмір тюбінга також може підбиратися під відпочивальників. Для дітей — меншого діаметру, для дорослих або батьків з дітьми — одномісні та двомісні варіанти з різною глибиною посадки. Здавалося б, обирай будь-яку плюшку і впевнено «лети» до кінця маршруту. Але є один секрет: правильно підібрані параметри тюбінга до параметрів туриста забезпечують хорошу м'якість, неймовірний розгін і швидкість на трасі.
Цей вид відпочинку щороку набирає популярності серед молоді та дітей, оскільки особливими навичками та вміннями для підкорення снігових спусків володіти не потрібно. Також жодних підготовок і курсів вам не знадобиться. Мінімальна інструкція від персоналу, що надають послуги сноутюбінгу — і ви вже мчите на надувних санчатах схилами Карпат. Важливо зазначити, що маршрути огороджені стінками та спеціальними м'якими спорудами на фініші, щоб зупинка була безпечною та комфортною.
Сноутюбінг у Буковель може вас порадувати:
великою швидкістю;
хорошою амортизацією;
універсальністю;
низькою травмонебезпечністю.
Сподіваємося, що таке сноутюбінг для вас стало детально зрозуміло, а тепер перейдемо до пункту — кому він дозволений?
Середній вік потенційного сноутюбера — від трьох років і старше. В особливо юному віці (від 3 до 10 років) може знадобитися супровід батьків. До того ж окремі локації та парки в Буковелі, де також представлений цей вид розваг, можуть встановлювати індивідуальні вікові рамки на спусках, оскільки адміністрація завжди несе відповідальність за штучно створені гірки та безпечний спуск на них.
Дотримання вікових обмежень — це всього один захід для безпечного сноутюбінгу. А їх існує кілька:
спускатися з гірки можна лише сидячи на плюшці без експериментів та імпровізацій (не можна стояти, стрибати та лягати головою вниз);
не відпускайте дітей кататися без нагляду, це досить небезпечно, адже їхню поведінку під час снігових розваг неможливо передбачити;
перевантажувати ватрушку за вагою також неприпустимо;
обов'язково зафіксуйте положення тіла, не змінюйте його під час спуску, міцно візьміться за ручки на тюбінгу і не відпускайте їх до кінця маршруту;
не користуйтеся телефоном і камерами під час спуску;
дотримуйтеся дистанції між охочими спуститися і тими, хто вже почав маршрут;
на фініші звільняйте трасу якомога швидше.
Пам'ятайте, якими б безпечними вам не здавалися тюбінги та санчата, лижі та сноуборд (будь-який реквізит для зимових розваг), лише за умови дотримання правил експлуатації можна легко та комфортно мчати з дозволеної висоти.
Зручний лайфхак для комфортного спуску: беріть із собою захисні окуляри для катання на лижах чи сноуборді. Для сноутюбінгу вони також застосовні, оскільки сніг з траси може пристойно засипати очі, і ви ризикуєте не отримати повноцінні емоції та враження від катань. Одяг, взуття та рукавички також краще надягати повністю закриті, щоб тепло і комфорт не покидали вас на будь-якій довжині спуску.
Переважно катання на тюбах у Карпатах надають на головних гірськолижних курортах, де по сусідству з професійними трасами є спеціальні локації для сноутюбінгу. Буковель як гірськолижний центр України, безсумнівно, має в запасі розваг катання на тюбінгах. Ба більше, траси для плюшок служать всесезонно, змінюючи покриття для літніх і зимових катань. На території Динопарку і Долини Перці в Буковелі також взимку працюють спуски для тюбінгів. Вони не настільки довгі, але спробувати звичайно ж варто!
У Львівській області по сусідству з курортом Славське та безпосередньо на ньому, є 7 локацій для безпечного сноутюбінгу. Плай і Пилипець також не обділені можливістю прокатати своїх туристів на сноутюбінгу. А ось на Драгобраті це задоволення відсутнє через високі круті схили.
Для підйому з тюбінгом на гору не передбачені ліфти або підйомники. Свою ношу турист несе сам. Але це і додатковий плюс, оскільки на спуску можна підмерзнути, а на зворотному пішому шляху зігрітися від елементарних фізичних активностей. Одночасно розташовані 2-4 смуги для сноутюбінгу дають змогу влаштовувати справжні перегони, додаючи азарту та веселощів цьому виду зимових активностей.
Драйвові розваги, смачна їжа, гірське повітря і надзвичайної краси лісова атмосфера перемістять вас у дитинство та казку, а сноутюбінг подарує безліч емоцій і вражень. Не стримуйте себе в таких щирих радощах!