Серед десятків популярних зимових розваг на схилах Карпат основна маса туристів обирають дві: лижі та сноуборд. Це дуже драйвові, досить екстремальні та адреналінозалежні види спорту, спробувавши які вже неможливо зупинитися. За останні роки особливо полюбився молоді сноубординг. Це щось нове, кайфове та захопливе. Раніше культура сноубордингу була більш розвинена в країнах Америки та Європи, а неймовірної складності трюки та віражі ви могли спостерігати тільки на екранах світових кінокартин про зимові види спорту і гори.
Але зараз гірськолижні курорти Карпат надають всі комфортні умови та можливості, щоб стати на дошку і зробити сноубординг невід'ємною частиною свого життя.
Істинного сноубордиста легко виокремити серед тисячі спортсменів: він завжди активний, у гарному настрої, в особливому стилі одягу та взуття, на плечах його висить рюкзак, а в рюкзаку — термос гарячого чаю та смаколики. І десь в елементах одягу або аксесуарів можна помітити маленьку дошку або фігурку сноубордиста. Будинок і автомобіль також набувають стоубордистської естетики. Зрештою сноубординг стає стилем життя, а вперше спробувати стати на дошку можна в Буковелі та інших ТОП локаціях Карпат.
Сноубординг — це олімпійський вид спорту, що полягає у спуску із засніжених схилів на спеціальному снаряді — сноуборді. Безумовно, в Буковель сноубординг сприймається більш просто — як молодий, але вже дуже популярний вид спорту для активного зимового відпочинку, але олімпійський потенціал у ньому також присутній. Сноуборд — універсальний, адже на ньому можна кататися в лісі та на складних гірських рельєфах.
Досі відкрите питання: «Що краще лижі чи сноуборд?», але конкретної відповіді так і немає, оскільки кожна категорія відпочивальників знаходить щось особливе і своє в цих дуже схожих, але абсолютно різних зимових активностях. Але побутує думка, хто добре й упевнено почувається на сноуборді, той легше і простіше зможе освоїти лижі.
Особливості сноубордингу:
борд є більш повільним порівняно з лижами (максимальна швидкість для лиж 150 км/год, а для сноуборду — 100 км/год);
за гостротою відчуттів сноуборд, безсумнівно, переважає;
сноуборд легший і зрозуміліший в управлінні, тому освоювати техніку спуску простіше на ньому, ніж на лижах;
прокат борда може бути дешевшим, ніж прокат лиж різної категорії;
від активного сноубордингу користь для організму дуже помітна і проявляється через поліпшення ментального, морального та фізичного здоров'я.
Що таке сноубординг і в чому його переваги — визначилися. Але не менш важливо в чому ви стаєте на борд: одяг, взуття, елементи захисту від снігу та падінь, окуляри рукавички.
Головні чинники, що впливають на комфорт відчуттів під час спуску на сноуборді, — холодний вітер, сніг і вогкість. Погодою в горах керувати неможливо, але бути підготовленим до будь-яких подій і опадів — просто обов'язково.
Новачкам і професіоналам у сноубордингу варто придивитися до верхнього одягу для спусків із таких матеріалів:
поліестер;
нейлон;
мікрофібра;
сучасна мембранна тканина Gore-Tex.
Характеристики, якими має володіти екіпірування сноубордиста:
водонепроникність поверхонь куртки, комбінезона або штанів;
повітропроникність;
вітрозахист.
Проте одяг для сноубордингу та його наповнювачі, що запропоновані для професійного екіпірування, мають бути теплими та не просто утримувати температуру вашого тіло, а додатково зігрівати. Їхня конструкція пошиття також значно відрізняється від класичних курток. Під час вибору екіпа звертайте увагу на:
вбудовані лікті та коліна для рухливості та захисту цих ділянок тіла;
манжети, що забезпечують щільне прилягання до зап'ястя та щиколотки;
гетри — внутрішня додаткова частина рукава або штанини, що створює додатковий захист на для щиколоток і зап'ястя;
капюшони;
прохідні кишені, для зберігання скі-пасів і перепусток на спуски, щоб швидко і без затримок мати до них доступ;
посилене сидіння на штанах (у зоні сідниць встановлюється спеціальна щільна водонепроникна ділянка тканини, щоб під час відпочинку або падіння ця частина була захищена);
блискавки та шви;
термобілизна, як частина повноцінного теплого лука сноубордиста;
якість взуття та його розмір;
додаткові елементи захисту — окуляри, рукавички, крем для захисту шкіри обличчя від вітру та холоду.
На перший погляд може здатися, що все занадто складно і заплутано, але знаючи базові речі про екіпіровку — ви вже приречені на успішне і безпечне катання.
Підібрати під сноубординг спорядження, що відповідає вашим побажанням і рівню підготовки, часто допомагають професійні інструктори в точках прокату лиж і сноубордів.
Не лише на курорті Буковель можна покататися з вітерцем на сноуборді, оглядаючи неймовірної краси гори та краєвиди. Несподіваним і приємним для туристів є той факт, що щонайменше існує ще 8 локацій для комфортних спусків.
Якщо ви ще не знаєте як навчитися сноубордингу та де спробувати вперше стати на борд, то список гірськолижних курортів, де є інструктори, школи та спуски різної складності, стануть актуальними саме для вас:
Красія, с. Вишка, Закарпатська область (є гармати і крісла, все дуже зручно, до того ж це найдовша траса в Україні - 3,5 км).
Село Майдан за 30 кілометрів від Львова. Гірки тут переважно для новачків.
Гірськолижний курорт Плай, с. Плав'я, Львівська область. Є бугельний підйомник, крісла та гармати. Але місце більше підходить для новачків і початківців.
Буковиця, поблизу Трускавця. Усі зручності є, але й траса більше підходить для гірськолижників середнього рівня підготовки, оскільки занадто крута від вершини.
Гірськолижний курорт Пилипець. Успіх комфортного сноубордингу тут залежить від погодних умов, оскільки гармат на спусках немає. Підійде для всіх!
Славське (Тростян), Львівська область. Спуски тут красиві, але складні для сноубордингу, зверніть на це увагу.
Захар Беркут, Славське, Львівщина. Дуже комфортні та універсальні спуски, що підходять для всіх категорій сноубордистів. На цій локації також немає пушок, а початок сезону і наявність снігу краще дивитися через веб-камери курорту онлайн.
Драгобрат. Найвисокогірніший курорт. Підійде для професіоналів сноубордингу, які можуть дати волю емоціям і зайнятися улюбленим фрірайдом серед вершин неймовірної краси.
Карпати дуже гостинні для сноубордистів та завдяки наявності різних курортів та спусків – задоволеними залишаться абсолютно всі!
Базовим технікам сноубордингу вас навчить будь-який інструктор, але, як і в кожній справі, тут є окремі секрети впевненого володіння сноубордом.
Ловіть лайфхаки від професіоналів своєї справи:
Вся увага до м'яких колін. Вони — ваші амортизатори, що допомагають плавно та легко долати будь-які спуски та повороти.
Корпус — ваше вітрило. Він повинен стабільно дивитися вниз схилом і не завертатися за дошкою у бік повороту.
Очі — ваш навігатор. Куди дивимось — туди і їдемо. Бажано переглядати та оцінювати маршрут на 3–4 метри вперед.
Стиль катання впливає га швидкість. Безумовно, швидкісні спуски легко даються тим, хто має певний накат, отже досвід. Можна вибирати техніку з широкими поворотами або спускатися карвінгом — підбирайте зручну для себе.
Працюйте над помилками. Перші спуски, в ідеальному варіанті, потрібно, щоб хтось поруч (але не ви) зняв на камеру, щоб потім проаналізувати вашу їзду.
Тільки після досягнення досконалої їзди на сноуборді можна починати знайомство з трюками, але ніяк не навпаки. Це окрема історія для сноубордингу — дуже драйвова та захоплююча.
Хороші вміння приходять з часом, досвідом та практикою. Зимовий сезон у Карпатах радий вітати всіх бажаючих стати зі сноубордом на «ти»!