Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
16 Jul - 18 Jul
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Скелелазіння та альпінізм як шлях до вершин сили та стійкості

Скелелазіння та альпінізм — не просто види активного відпочинку чи екстремального спорту, вони є потужним інструментом саморозвитку та духовного зростання. Піднімаючись по вертикальних поверхнях, і долаючи непрості гірські траси, людина не тільки випробовує свої фізичні можливості, а й стає впевненішою в собі. Щоб отримати задоволення від спортивних сходжень, зовсім не обов'язково їхати за кордон. Існують досить цікаві маршрути по Україні. 

Що потрібно для скелелазіння?

Скелелазіння являє собою захопливий і технічно складний вид активного відпочинку, який вимагає відповідного спорядження для занять. Нижче представлений огляд основного комплекту обладнання, необхідного як для боулдерінгу, так і для скелелазіння з верхньою страховкою.

Для боулдерінгу:

 • скельні туфлі — забезпечують надійне зчеплення з зачепами на скелі;

 • магнезія — покращує хватку, вбираючи піт і запобігаючи ковзанню рук;

 • мішечок для магнезії — забезпечує легкий доступ до магнезії під час занять;

 • боулдермати — м'які, міцні килимки, призначені для безпечного зістрибування з каменів, після завершення маршруту.

Sporty male and female climbing on a climbing wall.

Спорядження для скелелазіння з верхньою страховкою:

 • страхувальний пристрій — підвищує тертя мотузки, забезпечуючи контроль над спуском;

 • страхувальна система — включає поясний ремінь і петлі для ніг, що забезпечують безпечну фіксацію;

 • карабін — використовується для з'єднання системи;

 • динамічна мотузка і відтяжки;

 • каска — захищає голову від падаючого каміння тощо.

Крім того, важливо знати, як вибрати взуття для скелелазіння та одяг.  Він має бути зручним, дихаючим і повинен забезпечувати свободу рухів. 

Незалежно від виду скелелазіння, безпека завжди залишається пріоритетом. Перед кожним тренуванням або сходженням, необхідно ретельно перевіряти спорядження і переконатися в його надійності.

Man climbing on a mountain with safety equipment

Скелелазіння: з чого почати?

Скелелазіння — це не тільки про азарт і активний відпочинок, а й навички, що вимагають ретельної підготовки. Ви можете обрати між вертикальними стінами скеледромів і природними формуваннями. Існують два основних типи скелелазіння: з верхньою страховкою — підйом по мотузці, і боулдерінг — підйоми на невисокі дистанції без мотузки, але із застосуванням захисних матів.

Багато спортсменів-початківців віддають перевагу боулдерінгу, оскільки він трохи простіший і не передбачає значних висот. 

Складність трас: скелелазіння для всіх

Скелелазіння походить від альпінізму, тому запозичило від нього систему категорування. Але з плином часу вона зазнала змін. Попри це, базові принципи системи дають змогу зрозуміти, чому скелелазна шкала починається з п'ятої категорії, а не з першої. Логіка проста: гірський альпінізм для новачків часто зводиться до «піших сходжень», тоді як скелелазіння передбачає підйом вершинами. Отже, класифікація одразу стартує з рівня, де вже є елементи самого скелелазіння.

Кожна траса оцінюється за рівнем складності від 5 до 9 у числовому значенні та від «А» до «С» — у буквеному. Складність маршруту рівномірно зростає від категорії до категорії. 

Back view woman with climbing equipment

Чим відрізняється альпінізм від скелелазіння?

Скелелазіння та альпінізм в Україні, хоч і пов'язані обидва з вертикальним сходженням у гірських умовах, але все ж не є одним і тим самим.

Якщо порівнювати між собою альпінізм і скелелазіння, різниця полягатиме в цілях, локаціях, технічних навичках, екіпіруванні та навіть самій філософії активностей. 

Цілі та пріоритети

В альпінізмі основний акцент на довгих багатоденних походах, експедиціях і подоланні складних гірських маршрутів. Скелелазіння найчастіше орієнтоване тренуванням на вертикальних природних поверхнях і скеледромах із фокусом на техніці підйому і подоланні коротких маршрутів.

Локація

Для альпінізму — це гірський рельєф, включно з льодовиками, скелями, сніжними вершинами і піковими хребтами. Якщо мова про скелелазіння — Карпати будуть ідеальним місцем для спортсменів-початківців. Адже ця активність здійснюється в більш контрольованих умовах на штучних або природних скельних стінах.

Технічні навички

Альпінізм вимагає широкого спектра навичок, включно з орієнтуванням у гірській місцевості, знанням техніки безпеки на льоду і скелях, а також умінням використовувати технічно складне спорядження. А скелелазіння ґрунтується на техніках лазіння, таких як боулдерінг, спортивне сходження тощо.

Екіпірування

Альпінізм має широкий асортимент спеціалізованої екіпіровки, як-от льодові сокири, карабіни, альпіністські канати тощо. У той час як скелелазіння зазвичай вимагає простішого набору аксесуарів, включно з магнезією для зчеплення, спеціалізованими скельними черевиками та м'якими боулдерматами.

Основна філософія

В альпінізмі основний упор робиться на взаємодію з природою, подолання власних можливостей і досягнення високогірних вершин. Скелелазіння ж має скоріше змагальний аспект. Тут робиться акцент на самовдосконаленні та досягненні найкращих результатів.

Як бачимо, хоч скелелазіння часто вживають як синонім до альпінізму, все ж є різниця між цими активностями. Обирайте ту, що вам до душі, і вирушайте підкорювати нові вершини!

;