Карпатський край нагадує скриньку зі скарбами, розмаїття та краса яких дивує щоразу. Таємнича та горда природа, унікальні історичні місця, оригінальні сувеніри та гостинність гуцулів підкорюють із першого погляду й назавжди. Відвідування смарагдових верховин і стрімких водоспадів, галасливих ярмарків народних промислів, дегустація автентичних страв місцевої кухні стануть одними з найяскравіших спогадів, які дбайливо зберігатимуться в пам'яті.
Що подивитися в Карпатах влітку? Кожне селище й місто Західної України заслуговує на увагу і являє собою мінімузей і компактний розважальний комплекс. Однак рекомендуємо почати знайомство з найбільш популярних туристичних локацій, слава про які гримить на весь світ.
Тепла пора року — вдалий привід відвідати легендарні гори України та їхні околиці. Залежно від особистих вподобань, можна обрати активний відпочинок або неспішне споглядання місцевих красот і млість у шезлонгу біля води. Перевагою популярних локацій є їхня різноспрямованість. Тут створено сучасні умови для найрізноманітніших видів дозвілля: туризм (піший, кінний, автомобільний, велосипедний, водний), рафтинг, риболовля, купання, розваги на атракціонах, відвідування музеїв та шопінг, збирання грибів і ягід та багато іншого.
Гігантське «водне око» оповите містикою і красою, вражає мінливістю кольору. У сонячну погоду Синевир іскриться бірюзою, у негоду подібний до чорного ворона. Сусідство з віковими смереками та соснами надають місцевості ще більшої загадковості найбільшому озеру Карпатського краю. За оцінками вчених, вік Синевира перевищує 10 000 років. Тут водяться раки та форель, а неподалік розташований центр реабілітації бурих ведмедів. Улюбленим місцем для подорожей вважається Синевирський національний парк, на території якого мешкає понад 200 видів тварин. На Синевирі легендарний французький актор Жан Рено знявся у своїй останній ролі (к/ф «Останній крок»). До найвідоміших визначних пам'яток належать музей Синевир, скульптурна композиція «Синь і Вир», мотузковий парк із чудовою панорамою. У серпні тут проводиться щорічний фестиваль фольклору під назвою «На Синевир трембіти кличуть».
Знамените селище розташоване в мальовничій місцевості, серед безкраїх полонин і хвойних лісів. Візитною карткою Верховини є її численні мінеральні джерела, яких налічується понад 100. Конкурувати за достатком усього з ними здатні хіба що місцеві музеї, яких тут десятки. Найулюбленіші туристами — музей «Гуцульщина» та фільму «Тіні забутих предків», музей вишиванки з можливістю примірки та майстер-класами із зав'язування української хустки, музей народних інструментів. Для сміливців буде цікавим відвідування музею гуцульської магії та лікнеп по боротьбі зі злими духами. Рекомендуємо доповнити мандрівку до Верховини побаченням із каньйоном Довбушеві коми, озером Марічейка, рафтингом на Черемоші.
Якщо ви вирушаєте в Карпати, що подивитись влітку не буде для вас проблемою... Головне — встигнути побувати в усіх цікавих місцях, від «тихого полювання» за білими грибами та цілющими травами до лову форелі та дегустації місцевого пива, а також — фотографування кожного екзотичного куточка всенародно улюбленої Верховини.
Невелике й затишне селище в Івано-Франківській області — це величезний музей просто неба, усіяний гуцульськими старовинними будиночками. Селище розкинулося на лоні мальовничої природи на висоті 850 м над рівнем моря, у центрі Карпатського природного парку та неподалік від гори Хом'як. У Ворохті досі працює раритетний підіймач, який доставляє охочих до оглядового майданчика. Гордість місцевих жителів — кам'яний міст-велетень, довжина якого становить 130 м. Це один із найпротяжніших у Європі мостів аркового типу. Ворохта є не лише цікавим туристичним місцем, а й центром спортивної підготовки вітчизняних спортсменів. Цікавою архітектурною пам'яткою вважається дерев'яна церква, збудована у XVII столітті без жодного цвяха. Багато гостей селища поспішають «політати» на зіплайні, спустившись на сталевому підвішеному канаті протяжністю 720 м.
Самобутнє місто Закарпаття та однойменний курорт розкинувся на річці Прут. Щоб помилуватися повноводним водоспадом Пробій, необов'язково забиратися далеко в гори — достатньо вийти в центр міста. У Яремче розташований один із найбільших сувенірних ринків Заходу України, на якому можна придбати найрізноманітніші вироби в гуцульському стилі. Зовсім недалеко від Яремче височіє скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша». Сім'ям із дітьми буде особливо цікавим відвідування мінізоопарку з представниками карпатської фауни, мандрівка канатною переправою, а також парк-музей «Карпати в мініатюрі» і фантазійний парк «Гедзьо» з будиночками гобітів. Яремче знамените своїми храмами, серед яких трапляються як стародавні споруди, так і сучасні витвори зодчества. Активний відпочинок можна урізноманітнити сходженням на гору Маковицю або скелю Слон. Не забудьте відвідати місцеві водоспади: Гук, Прутський, Дівочі сльози.
Український Еверест височіє над рівнем моря на 2061 м і є мрією кожного романтика. З вершини гори відкривається неперевершений краєвид, з каскадом сріблястих водоспадів та хвойні ліси, які є сусідами з квітучими луками. Щороку, з травня до вересня, знамениту гору приїжджають підкорювати тисячі шанувальників активного відпочинку. Переважній більшості це успішно вдається, адже підйом на Говерлу досить простий. Але з огляду на мінливість гірської погоди, слід бути гранично обережними і вирушати назустріч пригодам у супроводі досвідчених інструкторів. Якщо роздумуєте, що подивитися в Карпатах влітку насамперед, настійно рекомендуємо включити до списку відвідувань саме Говерлу. Її називають одним із семи чудес нашої країни, а сходження на вершину (за народними повір'ями) гарантує виконання заповітного бажання. Схил Говерли усіяний мінеральними джерелами, а джерело Кирила і Мефодія вважається лікувальним і святим. Говерла є частиною національного парку «Гуцульщина», відвідування якого подарує багато захопливих відкриттів.
Карпатський край особливо прекрасний і дивовижний влітку. Краса природи й тепла погода роблять подорожі комфортними, перетворюючи їх на вишукану насолоду.