Карпатські гори — одне з найкрасивіших місць в Україні, яке приваблює туристів із різних куточків країни, а також із закордоння. Природа в Карпатах підкорює величними лісами та горами, стрімкими річками та водоспадами, великою кількістю унікальних трав і квітів. Приїжджайте насолодитися розкішними панорамами та цілющим повітрям, скуштувати чаї та настоянки з цілющих трав: таких ви не знайдете більше ніде — лише в Карпатах!
Рослини карпатських гір представлені більш ніж двома тисячами видів, багато з яких унікальні. Безліч мандрівників приїжджає сюди спеціально, щоб побачити рідкісну флору, яка росте тільки тут. Варто додати, що екологія карпатського краю найкраща в Україні, а чисте гірське повітря та мінеральні води сприяють оздоровленню.
У давні часи майже всю територію українських Карпат становили ліси - хвойники та змішані. Люди тут з'явилися досить пізно — у 15 столітті, тому унікальні породи дерев збереглися й до сьогодні. Нині ліси значно скоротилися і відчайдушно потребують збереження. Сучасні люди мають зробити все, щоб припинити вирубку лісу і врятувати унікальну екологічну систему Карпат.
Атмосферні умови цього краю сприяють зростанню та розширенню смерекових, букових, дубових лісів, які чудово підходять для оздоровчого відпочинку. Багато в чому завдяки сонячним дібровам, тінистим бучинам і розкішним смерековим лісам тут процвітає й розвивається зелений туризм.
Бук — вельми поширене дерево в українських Карпатах, на честь якого названо одну з історичних областей — Буковина. Бук росте досить повільно і має розкидисту крону з густим зеленим листям. Це дерево відіграє важливу роль в екологічній системі, активно виробляючи кисень, забезпечуючи очищення повітря і збереження вологи в землі. Міцна деревина з ефектним малюнком широко використовується для виробництва меблів, паркетної дошки, продуктових упаковок (букова деревина нічим не пахне), предметів декору.
У Карпатах трапляються звичайні дуби та скельні, які частіше ростуть у змішаних лісах. Якщо раніше діброви тут займали понад триста тисяч гектарів, то сьогодні ця площа скоротилася втричі.
Як і в букового дерева, у дуба дуже міцна деревина, особливо, якщо витримати її у воді. З давніх часів з дуба робили відра, бочки, колеса і багато інших пристосувань.
Широко поширене дерево в карпатському краї — ялина. Гірські ялинники простягаються на величезних площах і губляться в горизонті. Ялинова деревина дуже довговічна, завдяки чому її часто використовували для будівництва гуцульських хат і створення трембіт (музичних інструментів). Це легка, податлива, світла деревина, яка не псується і не темніє.
У Карпатах можна побачити різноманітну флору, багато видів якої є рідкісними. На сьогодні до Червоної книги занесено двісті сімдесят один вид карпатських рослин. До унікальних ендеміків відносять місцеву чорну смородину, ломикамінь, первоцвіт полонинський, аконіт низький та інші.
Щороку весняно-літній період зустрічає туристів буйним різнотрав'ям. Багато рослин у Карпатах приваблюють не тільки ароматом і красою, а й унікальними цілющими властивостями. Місцеві жителі добре знаються на гірських травах і з задоволенням діляться знаннями з мандрівниками. Крім того, цілющі рослини в зборах, чаях або окремо продаються тут майже на кожному кроці.
Карпати в багатьох людей асоціюються зі стандартним зимовим відпочинком — катанням на лижах і сноубордах, а в крайньому разі з підкоренням Говерли. Однак літній відпочинок у Карпатах — не менше диво, ніж засніжена зимова казка. Чарівний ліс, буйне різнотрав'я, квіти неземної краси й ароматів — усе це вступає у свої права і дарує туристу незабутні враження. Тож не дивно, що досвідчені мандрівники вважають найкращою порою року тут саме літо.
Для тих, хто хоче застати цвітіння в самому буянні, оптимальним часом відпочинку стане кінець весни та початок літа. У цей період тут можна побачити:
декоративні карликові дзвіночки, густо розсипані на схилах гір — яскраво-сині, білосніжні, блакитні, бузкові;
нарциси, що цвітуть навесні в долинах гір (їх особливо багато в легендарній долині нарцисів);
альпійські едельвейси — нереально красиві білі зірочки з запорошеними сріблястими приквітками, які ростуть у горах на великій висоті та на скельних урвищах;
степові рослини Карпат, а також балканську, кримську та кавказьку флору, що представлена крокусами, гвоздиками, ірисами та багатьма іншими видами.
Карпатські квіти, що ростуть у горах на різній висоті, у важкодоступних місцях і на широких полонинах, відкривають туристам справжнє чаклунство і досконалий світ чудової природи. Це ще один спосіб душевного та фізичного зцілення — терапія ароматами та фантастичною красою.
Завдяки унікальності та різноманітності флори в Карпатах процвітає екотуризм, а рідкісні рослини охороняються в заповідних зонах. Маршрути для туристів прокладені територіями заповідників: мандрівники можуть милуватися місцевими дивами, але зобов'язані дотримуватися встановлених правил: не розводити багаття, не смітити, не рвати рослини і не шкодити природі.
Флора Карпат — це багата екологічна система, єдина в своєму роді, яку потрібно будь-що-будь зберегти. Тут панує дивовижна енергія — сила самої природи, яка кожну людину робить кращою, здоровішою і гармонійнішою. Вирушаючи в Карпати на зустріч із чарівним світом рослин, не забудьте заздалегідь знайти та забронювати житло. Готельний комплекс Hotel Podgore подарує вам затишок, комфорт і якісний сервіс — усе, що потрібно для ідеального відпочинку та зустрічі з прекрасним.