Карпати по праву вважаються одним із наймальовничіших регіонів України, особливо прекрасні вони в теплу пору року. Для повноцінного знайомства з цим дивовижним краєм недостатньо метушливої прогулянки на авто або велосипеді. Тільки піший маршрут у Карпати допоможе насолодитися кожним цікавим куточком і перейнятися колоритом тутешніх місць. Поєднання екстриму й умиротворення можуть зрозуміти тільки ті, хто особисто ходив звивистими стежками поблизу Говерли, милувався водоспадом біля полонини Боржави або «до чорних губ» ласував чорницями на горі Ґемба.
Якщо вас цікавлять піші прогулянки, Буковель здивує розмаїттям пропозицій та оригінальним змістом маршрутів. Активний і недорогий відпочинок доступний для будь-якого віку — від школярів до пенсіонерів. Головне — правильно підібрати маршрут, з урахуванням своїх фізичних можливостей та інтересів.
Найкращі друзі туриста — правильне екіпірування та захисні засоби від комах. Вам знадобиться: водонепроникна куртка або дощовик, взуття на стійкій підошві, кепка від сонця і сонцезахисні окуляри. Не забудьте про засоби від комах і каримат для відпочинку на привалі.
Чи брати в похід повноцінний набір продуктів, чи легкий перекус — питання до конкретного маршруту, адже по ходу більшості з них часто можна зустріти кафе й кіоски з їжею.
Якщо ви новачок, обирайте пішохідні стежки низької складності. Ідеально, якщо вас буде супроводжувати гід у складі групи або досвідчений турист. Вони не тільки подбають про вашу безпеку, а й навчать основ піших прогулянок гірською місцевістю, розкажуть багато цікавого про ці краї.
Вирушаючи в поодинокий похід, не забудьте заздалегідь прокласти маршрут за допомогою спеціальних інтернет-сервісів і зберегти його в гаджеті.
У нашому огляді пропонуємо кілька варіантів шляху, які відрізняються протяжністю і мають різний ступінь складності. Для найпростіших походів достатньо кількох годин, для складніших знадобиться кілька днів. Пішохідні туристичні маршрути можуть бути прямими або ж із заходом на популярні локації — водоспади, історичні пам'ятки, заповідні куточки природи тощо. Другий варіант займе більше часу, але дасть можливість побачити набагато більше цікавого.
Висока конкуренція мотивує туристичні фірми та приватних осіб бути не лише провідниками та консультантами, а й неперевершеними екскурсоводами, істориками та краєзнавцями. Саме тому їхні гості так полюбляють пішохідні маршрути — Буковель завжди здатен здивувати новою історією, маленьким музеєм просто неба чи барвистим куточком природи. Піший туризм доступний всю теплу пору року — з початку травня до жовтня. Кожен сезон має свої переваги, про які організатор походу може розповісти заздалегідь.
Один із найлегших і комфортних варіантів. Час неспішної прогулянки займе близько 4 годин. Маршрут на гору Хом'як славиться своєю мальовничістю і приголомшливими панорамами. Подорож починається між селом Поляниця і Татарів, поступово піднімаючись на висоту 1542 м. Дорогою зустрінете незвичної краси хвойні ліси, які бувають тільки в Карпатах, і стрімкі гірські струмки, почуєте спів птахів і вдихнете аромати Гуцульщини. Складніший і триваліший шлях Хом'як — Синяк, маршрут, що займе два-три дні, познайомить вас із Ґорґанським хребтом і кам'яними розсипами, що мають вигляд фантастичного марсіанського краєвиду.
Сходження на найвищу гору країни вважається доволі складним, що не заважає тисячам туристів щороку долати цей виклик. У середньому в один бік протяжність шляху становить 14 км. Тривалість подорожі від 8 до 10 годин. Піший маршрут на Говерлу являє собою захопливий квест із поступовим сходженням на висоту 2062 м. Дістатися до легендарної гори можна кількома маршрутами (синій, жовтий, зелений і червоний), орієнтуватися зручно за вказівниками. Частину шляху дехто воліє проїжджати на транспорті ґрунтовою дорогою.
Гора розташована на висоті 1491 м і відома завдяки рясним чорничникам у букових лісах. Дорогою можна помилуватися водоспадом Шипіт, пройти весь гірський хребет, плавно переміщаючись з однієї кам'яної «хвилі» на іншу. До списку найбільш популярних пішохідних туристичних маршрутів входять:
с. Воловець — с. Пилипець (через гору Мала Ґемба, 23 км за 7 годин шляху);
с. Пилипець — гори Ґемба, Ряпецька та Великий Верх — с. Пилипець. Пилипець (17 км за 8 годин).
До послуг гостей Гемби — витяги, пункти прокату різноманітного транспорту, атракціони та сувенірні крамниці.
Буковель — це піші маршрути на будь-який запит, тут для кожного знайдеться приваблива пропозиція та приємні відкриття в дорозі!