Рафтинг у Карпатах — популярний вид активного відпочинку, історія якого сягає в глибоке минуле. Кілька століть поспіль відважні гуцули та бойки сплавляли ліс гірськими річками на бокорашах — спеціальних плотах. Однак не кожен сплав можна назвати рафтингом. Прогулянкове катання тихою річкою, навіть на суперсучасному рафті та в повному екіпіруванні, не перетворить туриста на справжнього рафтера. Обов'язковою умовою є проходження перешкод і порогів різної складності на своєму маршруті.
Місцеві пункти прокату пропонують повний набір усього необхідного: шоломи, рятувальні жилети, місткі рафти та компактні байдарки. Карпати здивують вас різноманітністю пропозицій і високим рівнем сервісу. Тривалість окремого туру залежить від маршруту, вона вимірюється як кількома годинами, так і днями.
Кожен річковий маршрут має свою категорію складності, де 6 — найскладніший, а 1 — найпростіший. У Карпатах найвищі категорії складності сплавів — 4 і 5. Підбираючи сплав у Карпатах, необхідно обов'язково враховувати його рівень складності:
1 категорія — помірна течія поєднується з малими валами, подолання перешкод не викликає труднощів навіть у новачка. Імовірність випасти з човна вкрай низька, а берег розташований близько.
2 категорія — прямолінійні пороги, широкі проходи між камінням. Зустрічаються пінні «бочки» (водні котли або ями), вали.
3 категорія — значну протяжність маршруту займають високі вали (стоячі хвилі). Серйозною перешкодою вважаються численні камені та стрімка течія.
4 категорія — варіант для професіоналів або добре підготовлених учасників. На потужних порогах обов'язкова точна маневровість, течія дуже стрімка й часто непередбачувана. Наприклад, це рафтинг на Чорний Черемош (на окремих ділянках) і Прут.
Після тривалих дощів чи злив вода в гірських річках піднімається на кілька днів, на які з нетерпінням чекають відважні екстремали. По високій воді новачки можуть сплавлятися на рафтах або катамаранах, а досвідчені рафтери — на каяках і байдарках. За низької води сплави на каяках і байдарках доступні для всіх. Якщо вас цікавить рафтинг, Карпати стануть чудовим місцем для знайомства з цим оригінальним видом дозвілля.
Один із найскладніших сплавів, 5 категорія. Найсерйозніші перешкоди зустрічаються в районі від Ворохти до Яремче — рафтинг тут вимагає найвищих умінь. Особливо цікавий Ямненський пролом, який виводить до мальовничого водоспаду. Присутність досвідченого інструктора робить сплав безпечним і корисним, допоможе багато чому навчитися.
Боротьба з бурхливими водами, навчання в режимі реального часу всіх секретів рафтингу, спілкування з новими друзями та затишні посиденьки біля вечірньої ватри... На шляху на вас очікують норовливі пороги та пінні «бочки», знайомство з каньйоном, привали на полонинах і мініпоходи в гори. У команду приймаються підлітки з 12 років, адже сімейні пригоди набагато цікавіші. Місцеві компанії пропонують також унікальний тур «рафтинг + Говерла», що включає сходження на найвищу гору України та сплав Черемошем.
Маршрут низької категорії складності приваблює великою кількістю цікавих туристичних пам'яток і приголомшливими ландшафтами. Це Дністровський каньйон (занесений до топу природних чудес України), скелі з печерами й водоспадами, затишні зелені острівці, старовинні замки та фортеці на березі. Яскраві враження та незабутні фото вам забезпечені.
Буковель гарантує рафтинг вашої мрії — захопливий і безпечний!