Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
09 Dec - 11 Dec
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Осінній похід у гори: взуття, одяг, спорядження та трохи лайфхаків

Осінь — чудовий час для походів у гори, коли місцева природа вбирає строкате вбрання з листя. Свіже повітря, прохолодний вітерець і тиша роблять атмосферу кришталево-прозорою та обіцяють цікаві пригоди. Будь-який похід у гори Карпати схожий на маленьке свято. Осінь — це час збору грибів та останніх ягід. Любителів тихого полювання в лісах Гуцульщини чекає багато цікавих знахідок. У міжсезоння в Карпатах набагато менше людей, що дає змогу насолодитися природою повною мірою.

Залишилося правильно підібрати одяг, взуття та екіпірування — саме вони стануть охоронцями вашої безпеки та комфорту під час майбутньої подорожі.

Одяг для походу в гори восени: важливі нюанси

Принципи вибору одягу для осіннього походу гранично прості й логічні:

  • Багатошаровість. Одягайтеся за принципом «лука» – кілька тонких шарів краще зігрівають, ніж один товстий.

  • Волого відведення. Обирайте тканини, які швидко і якісно відводять вологу від тіла. Це допоможе уникнути переохолодження і забезпечить бажаний рівень комфорту.

  • Захист від вітру та дощу. Обов'язково візьміть із собою непромокальну куртку та штани.

  • Зручність. Одяг не повинен сковувати рухи, бути надмірно важким або громіздким.

Як уже згадувалося, одяг для походу в гори складається з декількох шарів. У кожного з них є свої особливості (характеристики та властивості тканини які обумовлюють їхні функції).

Базовий шар відводить вологу

Це термобілизна з якісних синтетичних або натуральних матеріалів. Такі речі відмінно відводять вологу і зберігають тепло, а за зручністю можна порівняти з «другою шкірою» людини.

Середній шар зігріває

Шар представлений флісовою кофтою або вовняним пуловером, які не дають замерзнути в прохолодну погоду. Вовна має унікальну властивість – вона зігріває людину, навіть бувши вологою.

Верхній шар захищає від вітру і води

Куртка з капюшоном, що не промокає і не продувається, і штани з такої ж швидковисихної тканини (плащової або мембранної).

Не забудьте про теплі трекінгові шкарпетки (з вовни або синтетики), шапку або бандану, рукавички. Якщо очікуються заморозки, речі для походу в гори доповнюються светром або пуховиком, гамашами або теплими штанами-трико, шарфом. Інновації останніх років – жилети, штани та устілки для взуття з USB підігрівом від павербанка. Завдяки можливості регулювати рівень нагріву, можна адаптувати температуру під конкретну погоду та ваші уподобання.

Як вибрати взуття для походу в гори?

Правильно обране взуття можна впевнено назвати інвестицією у ваше здоров'я і комфорт під час походів. Саме на ноги припадає найбільша частина навантаження, тому їм має приділятися максимальна увага.

Для ранньої осені підійдуть трекінгові черевики середньої висоти з мембраною для захисту від вологи. А ось найкраще взуття для походу в гори в листопаді – це високі утеплені черевики з жорсткою фіксацією гомілкостопи.

Як основний матеріал виробники використовують:

  • Шкіру. Міцна і довговічна, але вимагає систематичного догляду.

  • Синтетику. Легка і дихаюча, швидко сохне. Дешева синтетика не дуже зносостійка і не пропускає повітря. З моделями преміумсегмента все відмінно.

  • Комбіновані матеріали. Такий підхід поєднує функціональні переваги шкіри та синтетики, а вартість комбінованого взуття нижча порівняно з виробами виключно зі шкіри.

Глибокий протектор забезпечує хороше зчеплення з різними поверхнями. Жорстка підошва захищає стопу від травм, м'яка – забезпечує комфорт під час ходьби. Мембрана захищає від вологи зовні та відводить її зсередини.Підбираючи в магазині нове взуття для походу в гори восени, робіть примірку наприкінці дня. Ноги до вечора трохи набрякають, що додає 0,5-1 розмір. Перед приміркою надягайте шкарпетки, які будете носити в поході. Не забудьте залишити трохи вільного місця для пальців (під час ходьби нога трохи рухається вперед). Перевірте, чи зручно згинати ногу в гомілковостопному суглобі.

Після кожного походу свої улюблені черевики або чоботи потрібно не тільки очистити від бруду і висушити, а й просочити водовідштовхувальними засобами. Найкраще взуття – те, яке ідеально підходить саме вам. 

Що ще брати в похід у гори?

Список необхідного спорядження для кожної людини може значно варіюватися (залежно від туристичного маршруту і кількості учасників групи). У будь-якому разі необхідний рюкзак відповідного об'єму зі зручною системою лямок.

Якщо планується привал із ночівлею, не обійтися без намету і спального мішка. За відсутності розкладних стільців каримат обов'язковий для ізоляції від холоду землі.

Налобний ліхтарик і кишенькові ліхтарики використовують для орієнтування в темряві.

У похід краще взяти багатофункціональний (мультитул) або спеціальний туристичний ніж.

Аптечка зі стандартним набором ліків і перев'язувальних матеріалів має бути в кожного туриста або хоча б в одного представника групи.

Сучасне спорядження для походів у гори містить GPS-навігатор або карту для орієнтування на місцевості, компас (додатковий інструмент навігації в разі відсутності інтернету). Роль сигнальних засобів виконує ручний ліхтарик, свисток, дзеркало. За словами туристів, однією з найкорисніших речей у поході завжди виявляється... скотч! Він використовується для фіксації вантажу, пакування речей, експрес-починки та багато іншого.

Питання харчування стає дедалі неоднозначнішим. І якщо в необхідності деякого запасу води, мила та вологих серветок ніхто не сумнівається, то доцільність «тягнути на собі» кілограми продуктів бентежить дедалі більше народу. Заповзятливі гуцули вже встигли відкрити безліч малих і великих кафе та продуктових кіосків на популярних туристичних трасах, пропонуючи доступні ціни. Чи варто обтяжувати себе тягарем, чи краще отримати задоволення від осінньої прогулянки в гори? Як черговий перекус підійдуть енергетичні батончики, горіхи, сухофрукти, печиво, сублімовані продукти. Особистий термос для гарячого чаю або кави для багатьох туристів — це святе, від якого вони не відмовляться навіть пройшовши повз десяток затишних колиб.

Пам'ятка туристу: запам'ятати та передати іншим!

Роки «зеленого туризму» і наявність інтернету допомогли тисячам українців навчитися на чужому досвіді, а не на своїх помилках.

  • Враховуйте погоду. Перед походом обов'язково вивчіть прогноз погоди.

  • Беріть із собою змінний одяг і взуття. Це стане в пригоді на випадок, якщо ви промокнете або пошкодите річ.

  • Відмовтеся від дешевих дощовиків із целофану, віддавши перевагу аналогам із нейлону. Різниця дуже відчутна!

  • Вирушаючи в похід у гори восени, не перевантажуйтеся і беріть тільки найнеобхідніше.

  • Купіть рюкзак відповідного обсягу, щоб вмістити всі необхідні речі. Ідеальний варіант – модель із водозахисним покриттям.

  • Не засмучуйтеся, якщо не змогли придбати черевики з водовідштовхувальним покриттям. Змастіть розтопленим бджолиним воском взуття і просушіть за допомогою фена. Не застосовуйте цей спосіб на одязі – залишаться «вічні» плями!

  • Для розпалювання багаття використовуйте просочені воском ватні диски або ж звичайні чипси.

  • Збільшити освітлювальну здатність ліхтарика допоможе пластикова пляшка з водою, приставлена впритул. Вона зіграє роль своєрідної «лінзи».

  • Під час купівлі одягу, взуття та екіпіровки зробіть головним критерієм вибору функціональність речей, а не їхній привабливий вигляд або бюджетну вартість.

Українські Карпати славляться своїми мальовничими краєвидами. Тут можна пройтися гірськими стежками, піднятися на вершину багатьох гір, помилуватися водоспадами та озерами в обрамленні червоно-жовтих дерев. Для ідеальної пригоди вам необхідно взяти головне, що потрібно для походу в гори — це гарний настрій!

;