Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Забронювати номер

Найвищі гори Карпат

Казкова краса карпатського краю дарує незабутні враження, вселяючи бажання повертатися сюди знову і знову. Тим, кого не лякає висота, Карпати відкривають захопливі панорами: безкраї гори та ліси, бурхливі річки, озера та долини. У ясні дні з вершин можна побачити навіть територію Румунії. Карпатські гори тягнуться на півтори тисячі кілометрів, простягаючись через вісім країн. Їхня найвища точка розташована в Словаччині, але в цій статті ми розглянемо найвідоміші українські вершини Карпат.

Говерла — найвища гора України

Це найвища гора в Карпатах і найпопулярніша для відвідувань. Туристи, які піднімаються на неї, можуть роздивитися весь Чорногірський масив і навіть територію Івано-Франківська. Влітку охочих підкорити Говерлу особливо багато, тож тим, хто полюбляє спокій і тишу, краще вибрати інший час для сходження.

На східному боці вершини починається річка Прут і тут же розташований Прутський водоспад висотою вісімдесят метрів. Існує кілька маршрутів сходження на Говерлу, найзручніший з яких починається від бази Заросляк. Цей підйом під силу кожній людині без будь-якої підготовки. Крім того, підкорювати гору можна з бази Козьмещик, а ще з боку Бребенескулу або Петроса. Якщо ви їдете в Карпати заради сходження на Говерлу, варто оселитися в ближніх містах — Ворохті або Рахові. 

Піп-Іван

Не менш відома гора Піп-Іван заввишки сягає 2028 метрів. Вона розташована на кордоні Івано-Франківщини та Закарпаття. Піші тури в горах — завжди захоплива пригода, але також тут можна побачити руїни польської обсерваторії «Білий слон», розташовані на самій вершині. У зимовий час руїни вкриваються сніговими грудками, набуваючи схожості з якоюсь фантастичною істотою.

Ребра

Серед карпатських гір висотою від двох тисяч кілометрів Ребра — найнижча. Її найвища точка — 2001 метр. Туристи часто знаходять тут прикордонні стовпчики, окопи та колючий дріт, оскільки раніше тут пролягав кордон між Чехословаччиною та Польщею. 

Петрос

Гора Петрос посідає четверте місце за висотою серед карпатських вершин, розташованих в Україні. Її також називають Грозовою горою, оскільки в негоду сюди часто потрапляють блискавки, а потужні вітри руйнують споруди. Петрос розташований недалеко від Говерли, тому багато туристів відвідують її на шляху до найвищої точки Карпат. Варто зазначити, що це непростий маршрут, але дуже популярний.

Гемба

Високих карпатських гір, на які можна потрапити за допомогою підйомника, небагато, але Гемба — одна з таких. З її вершини відкривається дивовижна панорама на Закарпаття. Завдяки швидкому підйому в комфортній кабінці ви можете підкорити цю гору всією сім'єю і зробити класні фотографії. 

Підйомник функціонує постійно: взимку його використовують для катання з гори на лижах, влітку — на мотоциклах і велосипедах. За бажання на Гембу можна підніматися пішки (але все ж таки приємно, що є вибір — на підйомнику чи власним ходом).

Хом'як

Висота цієї гори — 1542 метри. Її схили використовують для неспішного сходження, інколи навіть із маленькими дітьми. Навколо розташовано багато населених пунктів, а влітку на схилі часто розбивають туристичні табори. Підйом на гору починається просто від транспортної зупинки. У ясні дні з вершини добре видно весь Чорногірський масив. А ще неподалік знаходиться красивий водоспад — Женецький Гук.

Гутин Томнатик

Одна з найвищих вершин Чорногори розташована поблизу озера Бребенескул у Рахівському районі Закарпаття. Туристи відвідують Томнатик маршрутами від Ребри або українські гори Бребенескул. У теплу пору року тут можна побачити багато рідкісних рослин альпійського та субальпійського поясу. 

Туркул

Гора заввишки 1933 метри розташована в зоні Чорногірського масиву, а біля її підніжжя розкинулося озеро Несамовите. З вершини відкриваються приголомшливі краєвиди на біосферний заповідник, гори Данцир і Ребру, а також інші карпатські красоти.

Гора Брескул

Відома гора з куполоподібною вершиною розташована між горою Пожижевською та Говерлою. Туристичні маршрути так і планують, щоб відвідати одразу три гори. Брескул вирізняється округлою формою і вкрита різноманітною рослинністю, але подекуди трапляються стрімкі скелясті схили, урвища, урочища. Висота гори — 1911 метрів. На південному заході Берескула трапляються непостійні озера, найбільше з яких також називається Брескул.

Бребенескул

Ще одна гора з куполоподібною формою, яка лише трохи підноситься над Чорногірським масивом. Її висота сягає 2035 метрів над рівнем моря. Пам'ятка цієї гори — однойменне озеро біля підніжжя, найвисокогірніше в Україні. Поблизу можна побачити красиві Дзембронські водоспади, а також гору Вухатий камінь.

Гори Карпати — величні та прекрасні, а їхнє підкорення дарує відчуття справжньої свободи. Плануючи сходження на будь-яку з гір, не забудьте заздалегідь забронювати готель у Карпатах. Готельний комплекс Hotel Podgore забезпечить вам сервіс європейського рівня і допоможе відчути карпатський колорит, щоб відпочинок приніс найяскравіші враження!

;