Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
20 Apr - 22 Apr
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Містичні місця сили в Карпатах

Гірський край — місце з унікальною природою та особливою енергетикою, яка не тільки зміцнює здоров'я, а й відновлює душевний баланс, повертає сили, прояснює розум, заспокоює і надихає. Багато людей знаходять для себе місця сили в Карпатах, занурюються в містику старовинних легенд, стикаються віч-на-віч із таємницями історії та природи. Тут живуть добрі, злі і просто незбагненні духи, перетворюючи карпатський край на чарівну казку, сповнену загадок, чудес і пригод. Якщо ви хочете вирватися з сірих буднів і відпочити від міської метушні, ласкаво просимо в містичні Карпати!

містичні місця сили в карпатах - Номер 1

Місця сили Закарпаття 

Локації з унікальною енергетикою, незайманою природою та дивовижними історіями називають місцями сили, вважається, що вони можуть впливати на стан людини. У такому місці можна поліпшити фізичне здоров'я, здобути ясність розуму та мудрість, досягти духовного просвітлення. Тут часто бувають карпатські маги — мольфари, а також звичайні мандрівники, яких вабить бажання доторкнутися до невідомого, поправити здоров'я і знайти душевну рівновагу.

Скелі та печери Довбуша

Вивчаючи таємні місця Карпат, варто почати з групи скель і печер, які в минулому слугували прихистком для «українського Робіна Гуда» — ватажка опришків Олекси Довбуша та його хоробрих соратників. 

У сиву давнину це місце було пов'язане з кельтськими племенами, а потім тут побудували монастирський скит. Пізніше монастир перетворився на сторожову фортецю, а потім на табір повстанців-опришків. Сьогодні вважається, що торкаючись до химерних величезних каменів, ви отримуєте в дар відвагу самого Олекси Довбуша.

Манявський скит

Чинний чоловічий монастир, розташований у селі Манява Івано-Франківської області, був заснований ще 1240 року. За благословенням сюди приїжджає безліч паломників, а сам скит часто величають Карпатським Афоном. За традицією люди обходять підземну частину скиту зі свічкою, яку потім зберігають як оберіг.

Писаний Камінь

Скеля Писаний Камінь із величезними валунами на вершині отримала свою назву через традицію залишати тут пам'ятні написи. Знаки, зарубки, слова та малюнки з'являлися на ній протягом тисячоліття: тут можна побачити і старовинні гуцульські символи, і автографи відомих особистостей, і підписи сучасних туристів. Природна пам'ятка розташована за п'ять кілометрів від Буковецького перевалу і має особливу енергетику. За легендою, в давнину тут розташовувалося язичницьке капище (язичницький храм), а пізніше опришки зберігали в скелях свої скарби. Вважається, що бажання, загадане в цьому місці, обов'язково збудеться. 

Терношорська Лада

Містичне місце, розташоване біля села Снідавка Івано-Франківської області, часто називають українським Стоунхенджем. Тут можна побачити величезні камені химерних форм — природні скульптури. Серед скульптур антропоморфна фігура, схожа на вагітну жінку, яку асоціюють з богинею Ладою, що дарує родючість і процвітання. Учені вважають, що в давнину тут розміщувалося скельне святилище. Сьогодні люди приходять сюди попросити у Лади здоров'я і добробут.

містичні місця сили в карпатах - Номер 2

Місця зі зловісною атмосферою

Багато місць у Карпатах оповиті таємницями і похмурими зловісними повір'ями. Ходять чутки, що на таких локаціях зустрічаються злі духи, підступні русалки та інша нечисть, проте туристів це не зупиняє, а навпаки — приваблює. Якщо ви шукаєте розваги в Карпатах, що розбурхують кров, обов'язково відвідайте таке місце і відчуєте сповна атмосферу карпатських легенд!

Містичний цвинтар австрійських солдатів 

Не так давно біля підніжжя гори Говерли в безлюдному місці було знайдено цвинтар австрійських солдатів, загиблих у Першій Світовій війні. Оглядаючи надгробки, можна зробити похмурі висновки: безліч молодих людей загинули у віці від двадцяти до двадцяти двох років в одній битві і були поховані в один день 30 серпня 1916 року. Це начебто спокійне безмовне місце створює моторошні враження, несучи в собі відбиток жаху і безглуздості війни. 

Мертве озеро

Дивне озеро у Сколівських Бескидах у Львівській області називають Мертвим, Чорним або Журавлиним. Його особливістю є темна вода, в якій не живуть вищі живі організми, але натомість звідкись знизу підіймаються бульбашки повітря. За час існування воно обросло безліччю зловісних повір'їв: кажуть, що русалки заманюють і тягнуть подорожніх на дно, а місцеві мольфари використовують мертву воду для чаклунських ритуалів.

Якщо вам стало трішечки моторошно, поспішаємо додати, що вода тут просто насичена сірководнем, тому в ній ніхто не живе, а бульбашки — це вуглекислий газ, що утворюється від гниття на дні повалених дерев. Утім, небезпека для мандрівників є, оскільки вдалині від туристичних стежок є справжні болота й трясовини, тож у жодному разі не відхиляйтеся від маршруту!

Чорна Гора або Піп Іван Чорногірський

Це найвища гора Чорногірського масиву, розташованого на кордоні Івано-Франківщини та Закарпаття. Існує чимало легенд про назву гори: тут і фігура попа в рясі, що колись стояла на вершині, і наспіви місцевих вітрів (ПопЕван), і перемога Олекси Довбуша над чортом, через що всі вершини хребта стали Чорними. 

Сьогодні на вершині гори можна побачити руїни величезної астрономічної обсерваторії, збудованої поляками наприкінці тридцятих років минулого століття. Уже тоді масштабне будівництво викликало чимало пересудів і міфотворчості: місцеві вважали, що обсерваторія — лише прикриття, а ось у самій горі будують щось серйозне й таємниче... Коли обсерваторія закрилася і занепала, мідний купол від фортеці потрапив до рук гуцульських сироварів і досі використовується для приготування місцевих сирів.

І ще трохи карпатської містики

Місця, в яких втілилася містика Карпат, можна перераховувати дуже довго, оскільки пустотливі духи й таємничі легенди живуть тут буквально під кожним камінням, хатою чи смерекою. Однак оминути увагою містичні гірські озера Карпат ніяк не можна.

Несамовите озеро — стародавня водойма льодовикового походження, яка дивовижним чином межує з неприступними скелями і квітучою долиною. Повір'я свідчить, що кинувши камінь в озерні води, можна накликати жахливу негоду зі зливовими дощами, бурею і градом. Туристам не рекомендується перевіряти цю легенду, оскільки град завдає багато шкоди місцевим господарствам, і гуцули не шанують тих, хто кидає камінчики в озеро.

містичні місця сили в карпатах - Номер 3

Високогірне озеро Синевир також іноді називають Оком Диявола через мандрівний острівець, який то зникає, то з'являється на водній гладі. Згідно з повір'ями, на дні Синевиру спить стародавнє чудовисько або живе карпатський водяний, при цьому на березі люди часто загадують бажання, і, кажуть, вони нерідко збуваються.

;