У мальовничому гірському краї відбувається безліч самобутніх і захопливих фестивалів, які приваблюють туристів і місцевих жителів. Фестиваль у Карпатах — це чудова нагода насолодитися колоритом народних традицій та знайти однодумців. Знайомство з неформальними субкультурами та народними ремеслами, ароматний сливовий леквар і спокусливе божоле, запальні танці просто неба і наспіви трембіт... Кожен культурний захід має свою «родзинку» і запам'ятовується, змушуючи цілий рік мріяти про повторення чудової пригоди. Кожен фестиваль — це унікальна подія, яка відображає культуру, традиції та сучасне мистецтво регіону.
Щороку, на початку липня, тисячі людей збираються на гірській галявині біля водоспаду Шипіт, щоб відсвяткувати єдність із природою та одне з одним. Шипіт — фестиваль для всіх, хто шукає нових вражень і хоче зануритися в атмосферу свободи та творчості. Тут панує дружність і повага до індивідуальності. Кожен може виразити себе так, як йому хочеться: одягнутися яскраво, створити незвичайний образ, поділитися своєю творчістю. Музика на фестивалі різноманітна: від фолку та етно до року, електроніки та регі. Щовечора відбуваються концерти, на яких виступають як відомі музиканти, так і молоді таланти.
На фестивалі можна навчитися грати на музичних інструментах, створювати прикраси, займатися йогою або іншими видами мистецтва. Багато хто вирушає сюди, щоб завести нових друзів і обмінятися досвідом з людьми з різних куточків країни та світу.
Фестиваль Шипіт проходить на величезній галявині в оточенні гір. Учасники можуть насолоджуватися свіжим повітрям, купатися в гірській річці та милуватися красою Карпат.
Основні заходи:
концерти;
танцювальні майданчики;
майстер-класи хенд-мейду;
ринок ремесел;
лекції та дискусії.
Фестиваль надає можливість для самовираження та розвитку своїх творчих здібностей, а приголомшливі світлини та відео піднімуть настрій похмурого зимового вечора та наповнять позитивом.
Щорічно в Карпатах проводяться яскраві та незабутні винні фестивалі, які занурюють в атмосферу українського гірського села.
Гостям надається можливість скуштувати різні сорти вин, які були з любов'ю виготовлені місцевими майстрами та оцінити їхній унікальний смак. Фестиваль вина — це також місце, де пропонують різноманітні страви місцевої кухні, які ідеально поєднуються з винами. Концерти фольклорних колективів, майстер-класи, виставки — все це робить фестиваль натуральних вин ще цікавішим.
Найпопулярніші:
Фестиваль «Червене вино» (Мукачево). Один із наймасштабніших і найстаріших винних фестивалів України. Тут можна продегустувати різні сорти вин (здебільшого червоні), а також насолодитися виступами музичних гуртів і народних колективів.
Фестиваль «Закарпатське божоле» (Ужгород). Присвячений молодому вину, яке на смак нагадує знамените французьке Божоле Нуво. Захід проходить у затишних винних льохах Ужгорода.
Винний фестиваль у рамках спеціальних турів. Багато виноробень Карпат організовують власні фестивалі або включають дегустації у свої екскурсійні програми.
Гості таких оригінальних свят можуть навчитися розрізняти сорти вин, поєднувати їх зі стравами та навіть створювати власні коктейлі. Вас цікавлять певні сорти? Рекомендуємо заздалегідь уточнити, які вина будуть представлені на конкретному фестивалі.
Після цього залишилося вибрати захід, який проходить у регіоні Карпат, що вас цікавить. Зверніть увагу на культурну програму фестивалю, щоб відвідати той, який більше відповідає вашим інтересам.
Масштабна культурна подія, що збирає тисячі людей на Закарпатті. Це свято вина, спілкування і добрих традицій, яке давно стало візитною карткою регіону. Своїм корінням етнофестиваль сягає 1963 року, коли його вперше провели як свято дружби між українським та угорським народами. Фестиваль Bereg Fest являє собою багатоденне свято. Відбувається наприкінці вересня, коли виноград уже зібрано і починається процес виноробства. На фестивалі ви знайдете різноманітні сорти вина від місцевих виробників, від білих легких до насичених червоних. Шалено цікаво на власні очі побачити, як з винограду роблять вино за стародавніми технологіями.
Незмінною частиною свята вважаються смачні страви до вина. Зробити урочистість ще красивішою та яскравішою допоможуть виступи фольклорних колективів, сучасних гуртів, всілякі танці та розваги. Основні заходи фестивалю проходять у Береговому, але також можуть бути локації та в інших селах Закарпаття.
Карпати славляться своєю унікальною кухнею. Тож не дивно, що багато фестивалів присвячені місцевим продуктам: сирам, меду, вину.
На фестивалі сиру або «Гуцульської бринзи» на вас чекає дегустація різних сортів сиру і майстер-класи з приготування. Тут можна купити кілька десятків різновидів сирів від місцевих виробників. Дітям особливо подобаються кумедні фігурки з цього продукту — конячки, чоловічки, бики. Такі смачні іграшки є традиційним промислом гуцулів і їхнім оберегом.
Досвідченим гурманам сподобається Медовий фестиваль і Фестиваль карпатської кухні. Приміром, на фестивалі Сливового леквару (повидла або дуже густого варення) кожен зможе скуштувати сливовий леквар кількох видів та інші традиційні страви закарпатської кухні. Особливого колориту святу надають виступи фольклорних колективів та народні забави. На багатьох фестивалях відбуваються конкурси — на найкраще закарпатське сливове варення, медовий пиріг, страву із сиру тощо.
Гостей запрошують скуштувати традиційні закарпатські страви (бограч, гуляш, вареники) і запастися смачними сувенірами — варенням із шишок, писаними пряниками, цукатами з місцевих ягід тощо.
Плануючи захопливу пригоду, необхідно приділити трохи часу для підготовки. Щоб вибрати найбільш відповідний для вас фестиваль, не забудьте врахувати:
Ваші інтереси. Якщо любите музику, зверніть увагу на музичні фестивалі, такі як «Червона Рута», «Пап-Джаз-Фест», «Шипіт», «Кантус». Обожнюєте леквар сливовий чи інший гуцульський делікатес? Вам підійдуть гастрономічні фестивалі — «Гуцульська бринза», «Закарпатське божеле», «Свято леквару» тощо. Якщо надаєте перевагу активному відпочинку — обирайте фестивалі, що відбуваються на природі та пропонують різноманітні активності.
Час і місце проведення. Більшість фестивалів проводиться влітку та ранньою осінню, проте в кожен сезон можна знайти цікаві заходи. Різдвяні фестивалі оповиті аурою зимової казки та дива, вони часто проводяться разом із великими та багатими ярмарками, інсталяцією вертепів та розспівуванням колядок. Весняні фестивалі проходять в оточенні неповторних ароматів квітучих дерев і квітів, що дуже романтично. Виберіть фестиваль, який проходить у регіоні, що вас цікавить, і у свій улюблений сезон!
Розваги. Радимо звернути увагу на додаткову програму фестивалю: майстер-класи, виставки, спортивні заходи. Детальну інформацію про культурні заходи розміщують на спеціалізованих туристичних сайтах про Карпати та в місцевих ЗМІ.
Сподіваємося, ці поради допоможуть вам обрати фестиваль, який подарує незабутні враження!