Дякуємо за довіру
Ми будемо надсилати Вам тільки найактуальнішу інформацію
Заявка успішно відправлена
Менеджер скоро зв'яжеться з вами!
Кількість номерів та гостей
Заїзд - виїзд
15 Jul - 17 Jul
Дорослі 18+ років
-
1
+
Діти до 6 років включно не тарифікуються. Діти від 7 років тарифікуються як дорослі.

Екологічний туризм

У сучасному світі, де проблеми довкілля стають дедалі актуальнішими, поняття екологічного туризму набуває нового змісту. Така активність не тільки надає нові можливості для мандрівок, а й сприяє збереженню природних ресурсів і біорізноманіття. Але давайте ближче познайомимося з цим напрямком відпочинку, його перевагами та особливостями, а також популярними місцями в Україні. 

Woman enjoying the rural surroundings

Екотуризм — що це?

Екотуризм — це форма туризму, що передбачає поїздки на території, незаймані людиною або захищені з метою збереження природних ресурсів. Екотуристи прагнуть мінімізувати вплив на навколишнє середовище і сприяти його збереженню для майбутніх поколінь.

Поняття «екотуризм» почало набирати популярності ще з кінця 1980-х років і стало однією зі сфер індустрії подорожей, що найшвидше зростають. Щороку кількість мандрівників, яких цікавлять подібні тури, збільшується на 10-15%. Причому люди не просто милуються природою, а й цінують її, прагнуть дізнатися більше про місцевість, де перебувають.

Існує кілька видів екотуризму, які стають дедалі більш популярними.

Природна подорож передбачає знайомство з диким світом, але може містити активні розваги й не враховує питання екології. До природного туризму належать такі види відпочинку: рафтинг, полювання, риболовля, альпінізм і походи в гори з ночівлею і наметами.

Сільський зелений туризм — відносно новий формат, який не спрямований на збереження природних ресурсів. Навпаки, він передбачає їхнє використання. Ця форма відпочинку передбачає занурення в сільське життя. Наприклад, мандрівники зупиняються в приватних садибах, займаються садівництвом і допомагають доглядати за домашніми тваринами. Господарі надають гостям комфортабельні умови, готують їжу з натуральних продуктів, організовують екскурсії та майстер-класи. Якщо вам цікавий природний і сільський екотуризм в Україні, зверніть увагу на Карпати.

People taking care of the farm

Екотуризм у Карпатах

Гірські хребти Карпат являють собою унікальний екосистемний комплекс, що має високе біорізноманіття і красиві ландшафти. В останні десятиліття ця місцевість стала центром уваги для поціновувачів природи. У Карпатах добре розвинена інфраструктура для екологічно орієнтованих поїздок. Тут створені хороші умови для активного відпочинку: рафтингу, гірських походів, велопрогулянок, риболовлі тощо. Коли мова йде про екотуризм, Карпати — це ще й можливість познайомитися з національними стравами, приготованими з екологічно чистих продуктів, вирощених у регіоні. Якщо ви хочете отримати задоволення від подорожі, зверніть увагу на Буковель, Рахів, Верховину, Яремче. 

Girl with her dad enjoying family trip

Екотуризм: за і проти такого відпочинку

До переваг екологічного туризму відносять:

  • збереження природних ресурсів і біорізноманіття;

  • підтримку місцевих спільнот і розвиток економіки регіону;

  • можливість познайомитися з унікальними природними явищами та культурною спадщиною.

Однак еко туризм не позбавлений недоліків. Серед них необхідно відзначити можливий негативний вплив на природне середовище через збільшений туристичний потік, а також ризик порушення екологічного балансу.

Чому екотуризм популярний?

Популярність екологічного туризму пояснюється не тільки бажанням людей насолоджуватися красою природи, а й розумінням складності ситуації з екологією та потребою розв'язати цю проблему. Еко туризм у Карпати дає змогу поєднувати приємне з корисним, роблячи мандрівки не тільки цікавими, а й доброчинними для довкілля та суспільства.

Якщо ви хочете долучитися до такого незвичного та благородного формату відпочинку — приїжджайте в гори. Ви можете забронювати готель, зупинитися в апартаментах або вирушити в похід з наметами, щоб повною мірою оцінити багатство цього краю, відчути його унікальну атмосферу та посприяти збереженню довкілля. Екотуризм підходить людям різного віку. Тому можете сміливо вирушати в поїздку з дітьми — так вони змалку навчаться любити й берегти природу.

;