Захід України — це красиві природні локації й безліч чудових можливостей для відпочинку та оздоровлення. Величні гори та водоспади, кришталево чисті озера й річки, безкраї ліси та полонини, старовинні замки й парки — все це відкриває перед туристом незвіданий світ і спонукає по-новому поглянути на Україну. Наша добірка представляє найкрасивіші місця в Карпатах, які варто відвідати кожному відпочивальнику.
Містечко Яремче — це мальовнича природа та розвинена туристична інфраструктура: можна ходити в походи й на екскурсії або проводити приємне дозвілля в готельному комплексі, насолоджуючись чанами, басейном, спа-процедурами та іншими радощами цивілізації.
Відпочиваючи в Яремче, варто подивитися з моста на водоспад Пробій, здійснити сходження на гору Маковиця, відвідати скелі Довбуша, а також чудове вольєрне господарство з оленями, косулями, дикими кабанами та іншими тваринами. Також до ваших послуг рафтинг, кінні прогулянки, тури на квадроциклах, а також збори місцевих ягід і грибів.
Шукаєте, що відвідати в Карпатах, щоб із головою зануритися в місцевий колорит? Вирушайте в самісіньке серденько гуцульської культури — містечко Верховину. Місцеві музеї познайомлять вас із традиціями та звичаями гуцулів, музикою, кухнею, національним одягом та іншими особливостями. Обов'язково зазирніть до хати-музею легендарного кінофільму «Тіні забутих предків», у якій проходили зйомки і зупинявся режисер Сергій Параджанов.
Якщо вийде, приїжджайте сюди у святкові дні, щоб узяти участь у справжніх гуцульських гуляннях і отримати найяскравіші враження!
Високогірне містечко Ворохта — це те, що варто подивитися в Карпатах, якщо шукаєте наймальовничіші панорами. Сюди доїжджає не так вже й багато туристів, і тим краще для вас: буде можливість спокійно насолодитися природою та унікальними пам'ятками, такими як старовинні мости-віадуки, побудовані ще за часів Австро-Угорщини. Ними можна прогулятися, дивлячись на річку Прут, що біжить стрімким потоком, і розкішні гірські краєвиди.
У зимовий час тут також можна покататися на лижах. Місцевий підйомник не такий відомий, як у Буковелі, але набагато доступніший за вартістю.
Найдовше в Україні село з мальовничими краєвидами та розвиненою туристичною інфраструктурою. Куди б вам не захотілося поїхати, звідси це зробити найпростіше. Окремої уваги варта місцева гуцульська кухня та пиво, яке варять тут!
Якщо ви ставите питання, де побувати в Карпатах, щоб відчути справжній релакс, відповідь — полонини. Це високогірні простори з квітучими лугами, на яких пасуться стада, ростуть едельвейси, маки, фіалки, різноманітні трави та ягоди. Особливого шарму таким місцям надають пастуші колиби та сироварні. У гірських долинах панує тиша, простір і цілковитий спокій.
Свою назву гора отримала через незвичайну форму вершин: природні кам'яні насипи нагадують вежі старовинних замків зі шпилями (шпицями). Проте маршрут на гору не викликає особливих складнощів — ви можете здійснити сходження навіть разом із дітьми.
Найвисокогірніший гірськолижний курорт в Україні з чудовими панорамами. Тут можна кататися на лижах або сноуборді трохи довше, ніж на інших курортах. Є підйомники різного рівня складності, а туристична інфраструктура розвивається з кожним роком.
На схилах гори Говерла розташований Прутський або Говерлянський водоспад, висота якого сягає 800 метрів. Він складається з 6 каскадів і вважається одним із найбільш видовищних у Карпатах.
Це «гора-двотисячник», висота якої становить 2020 метрів над рівнем моря. Належить до масиву Чорногора в Рахівському районі на Закарпатті. Підйом на Петрос не простий, тому й туристів тут не надто багато — ви зможете побути наодинці з природою та спокійно насолодитися її красою. До підйому потрібно ретельно підготуватися й запастися терпінням, проте він того вартий: на вас чекають дивовижні краєвиди, чарівні субальпійські рослини та фантастичні кам'яні розсипи.
Найвисокогірніше озеро в Україні розташоване в котловані Чорногірського масиву на Закарпатті. Висота цього місця над рівнем моря — 1801 метр. Озеро льодовикового походження наповнене холодною водою, яка навіть улітку не нагрівається понад 13°С. Для води характерний синій колір зі смарагдовим відтінком, через що водойму називають «Синім оком Карпат». Живиться озеро з підземного джерела, а також талими снігами і дощовою водою. Не так давно воно отримало статус природоохоронної території.
Ще одне відоме високогірне озеро, висота розташування якого поступається тільки Бребенескулу і становить 1750 метрів над рівнем моря. Водойма розташована в льодовиковому каре Чорногори в Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Поруч знаходяться неприступні скелі, з якими контрастує мальовнича долина, сповнена гірських квітів і альпійських сосен. Ця місцина відома непередбачуваною погодою та сильними пронизливими вітрами, тому туристам потрібно запастися теплими речами.
Легендарне гірське озеро, яке утворилося понад десять тисяч років тому. Це найбільше й найглибше з українських високогірних озер (глибина — 24 м, довжина — 88 м). Тут водяться цілих три види форелі, а саму водойму обрамляють мальовничі гірські схили з смерековими лісами.
Чарівне озеро біля підніжжя Шурин-Гропа обрамлене смерековими лісами. Особливо ця водойма захоплює на світанку, коли під легким серпанком туману по воді розходяться кола — таким чином в озеро вливаються підземні джерела.
Якщо ви шукаєте цікаві місця в Карпатах з таємничою атмосферою, обов'язково відвідайте високогірне озеро в Бескидах із темною водою і бульбашками, що з'являються з глибин. Вищі організми тут не живуть, оскільки води перенасичені сірководнем. Це атмосферне місце, оточене ялицевим лісом і оповите легендами.