Карпати вважаються найкрасивішим місцем світу, чия природа дивує вишуканістю та різноманітністю. На території України це близько 280 км гірських масивів із неймовірним панорамним краєвидом, де кожен куточок дарує яскраві враження. Хто з туристів не мріє піднятися на горді вершини Карпат, зрівнявшись із хмарами та сонцем? Зробити селфі на тлі смарагдових полонин чи гірських озер? Принести додому крихітний камінчик із найвищої точки України — вершини Говерли? Така мандрівка стане барвистою сторінкою життєвої історії будь-якого романтика і змусить повертатися сюди знову і знову…
Відкриття сезону походів припадає на початок травня і закінчується в жовтні. У цей період погода прихильна до туристів, проте слід не забувати про правильне екіпірування. Збираючись на відпочинок у гори, обов'язково візьміть з собою теплий светр, водонепроникну куртку та дощовик. Навіть у липневу спеку температура на вершині буде близько +15, з несподіваними «сюрпризами» у вигляді сильного вітру або дощу. Сходження на Говерлу та інші гори вимагає правильного підбору взуття. Точно відмовтеся від гламурних шльопанців або кволих босоніжок, і віддайте перевагу кросівкам зі стійкою підошвою. Перше, що прихопить із собою в мандрівку досвідчений турист — кепка або панама, ваші вірні захисники від сонця.
Говерла — не тільки найвища точка Карпатських гір, а і їхня візитна картка. З висоти 2 061 метра відкриваються дивовижні краєвиди: вікові смереки та альпійські квітучі луки в ореолі щедрого сонця. На вершині можна зустріти різноманітні рослини та кам'яні розсипи, а біля підніжжя — водні джерела та водоспади. На думку альпіністів, гора Говерла вважається не надто складною для сходження і підкорити її здатен навіть новачок. Головне — вибрати відповідну погоду і запастися терпінням, адже в середньому знадобиться близько 8 годин активного ходу.
Це справжній виклик навіть для досвідчених туристів. Друга за популярністю гора вирізняється надскладним ландшафтом, що робить її ще бажанішою для амбітних любителів пригод. Гора Петрос (2020 м) славиться стрімчастими схилами й гострими скельними виступами, непроглядними туманами та поривчастими вітрами. Альтернативна назва локації — «Грозова гора», адже саме сюди часто потрапляють блискавки. Сходження на гору Петрос краще відкласти до часів, коли рівень вашого досвіду та майстерності буде вищим за «beginner». У деяких колах альпіністів підкорення Грозової гори вважається своєрідною ініціацією.
Дахоподібна форма стала причиною її другої назви — Карпатська піраміда. А своє офіційне «ім'я» гора Хом'як отримала через численну популяцію гірського хом'яка або бабака альпійського. Попри значну висоту (1542 м), сходження на гору Хом'як комфортне і легке. На схилах ростуть змішані хвойні ліси, ближче до вершини вас зустрінуть зарості жерепа (альпійської сосни) і масивні камені-горгани, порослі жовтим мохом. Локація розташована поблизу села Поляниця, звідки можна за короткий термін дістатися до початку туристичного маршруту. З висоти затишного Хом'яка відкривається унікальний краєвид на всі боки світу: хребет Явірник (північ), вершини гір Синяка та Довбушанки (захід), Чорногірський хребет (південний схід). Вершину гори Карпатської піраміди вінчає статуя Богородиці.
Друга за висотою гора України (2 038 м), на вершині якої навіть улітку часто лежить сніг. Розташована в самому серці Чорногірського хребта. Бребенескул отримала назву від гуцульського слова «опуклий» через характерну форму вершини. Інші версії — румунська назва барвінку або український музичний інструмент бербениця. Ця туристична локація майже так само популярна, як гора Говерла. Тут розташоване найвисокогірніше озеро країни, що підкорює казковою красою. За своїм ландшафтом Бребенескул схожа на Петрос, сходження куди вважається складним квестом. Стрімкі та круті схили не лякають справжніх романтиків, які щороку приїжджають навіть з-за кордону підкорювати Снігову королеву.
Отримала назву завдяки оригінальній формі, адже «гемба» в перекладі з гуцульської означає «губа». Висота гори становить 1491 м, вершина має куполоподібну форму. Ґемба славиться своїми чорничними заростями та красивим водоспадом Шипіт біля підніжжя. Рівень комфорту тут можна порівняти з найкращими куточками швейцарських Альп — асфальтована дорога до підніжжя Ґемби, затишні готелі, облаштовані стежки для пішохідних турів, найрізноманітніші сувенірні крамниці в околицях. Майже на самій вершині гори можна зустріти пункт прокату парапланів, квадроциклів, джипів. Мрієте опинитися на вершині Ґемби, але утриматися від альпіністських подвигів? Тут працює крісельний підіймач, завдяки якому за 20 хвилин мрія здійсниться.
Ласкаво просимо в край таємничих гір, кожна з яких стане дивовижним відкриттям!